עיריית ירושלים תטיל צו לסגירת גשר המוגרבים

כשבוע לאחר החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו למנוע את הריסת גשר המוגרבים למרות האזהרות הרבות, החליט מהנדס עיריית ירושלים להוציא צו המורה על סגירה מיידית של המקום. בעירייה חוששים מ"אסון הכרמל 2" שיגבה חיי אדם ויפגע במקומות הקדושים בכותל ובהר הבית. איך יגיבו הירדנים והפלסטינים? ניאלץ לחכות ולראות

בדרך להריסה? גשר המוגרבים (חדשות 2)

ראש הממשלה אולי חושש ממהומות, אבל את עיריית ירושלים זה פחות מעניין. מהנדס העיר ירושלים האדריכל שלמה אשכול הודיע הבוקר כי בכוונתו להוציא צו המורה על סגירה מידית של מעלה המוגרבים בכותל המערבי ועל איסור השימוש בו, זאת בשל העובדה כי המבנה מהווה סכנה לציבור, דליק במיוחד ובסכנת התמוטטות קשה.

במכתב שהעביר המהנדס לקרן למורשת הכותל אמש הוא דרש מהם את סגירתו המיידית. "לאחר בדיקת המבנה הריני קובע כי יש במבנה משום סכנה מיידית למחזיקים, לציבור ולנכסים הסמוכים הנובעת בין היתר מסכנת דליקה והתמוטטות. לפיכך בכוונתי לתת צו לסגור מיד את המבנה ולא להרשות בו כל שימוש". הוראה זו באה לאחר שלפני למעלה מחודש הכריז מהנדס העיר הכריז כי מעלה המוגרבים הזמני מהווה סכנה לציבור, זאת על פי חוות דעת של מפקד שירותי הכיבוי בירושלים.

לפני כשבוע פרסמנו לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2 את הדרישה לסגור את הגשר. מספר ימים לאחר מכן, נאלץ ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנוע ברגע האחרון את הריסת גשר המוגרבים המחבר בין רחבת הכותל המערבי להר הבית בלחץ בינלאומי. המשמעות היא שמעכשיו יוכלו להיכנס רק כוחות ביטחון להר הבית ולא מתפללים שנהגו לעשות זאת. ההערכה היא שארגוני ימין צפויים למחות על ההחלטה.

מאז דחיית עבודות ההריסה מעביר רב הכותל, שמואל רבינוביץ', מסרים לגורמים מדיניים וביטחוניים מפני מה שהגדיר בלשונו "אסון המכביה 2". המעלה עלול להפוך למלכודת אש ועשוי אף להתמוטט על רחבת הנשים בכותל. במצב זה מהווה הגשר הזמני סכנה למחזיקים, למשתמשים בגשר ולציבור המתפללים ברחבת הכותל המערבי.

במעלה משתמשים מידי יום מאות בני אדם, תיירים, מתפללים וכוחות הביטחון. על פי הודעת העירייה, מצבו הרעוע של המעלה והסיכון בהתלקחותו עלולים לגבות מחיר גבוה בחיי אדם, המעלה עלול לקרוס על רחבת הכותל ולפגוע במתפללות בעזרת נשים ושריפה שלו עשויה לגרום לנזק קשה לכותל המערבי ואף להתפשטות האש להר הבית.

בשל דחיית ההריסה: רב הכותל מזהיר מפני "אסון המכביה 2"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת