גורם ישראלי: "לא ישוחררו אנשי פת"ח בחלקה השני של עסקת שליט"

בעוד 10 ימים צפוי לצאת לדרך חלקה השני של עסקת שליט, במסגרתו ישוחררו 550 אסירים נוספים. אבו מאזן הבטיח כי ישוחררו בעסקה אסירי פת"ח, אך לראש הממשלה נתניהו יש תכניות אחרות. "אין סיבה להעניק לו פרס ולעשות מחוות, הוא ממשיך בקמפיין אגרסיבי נגד ישראל", אומר גורם בממשלה ל"ג'רוזלם פוסט"

חלקה השני של עסקת שליט יוצא לדרך, אך בגדה המערבית אין סיבה לשמוח: 550 האסירים שצפויים להשתחרר במסגרת חלקה השני של העסקה לא אמורים להיות פעילים המזוהים עם הפת"ח, וזאת בשל סירובה של ישראל לעשות מחוות ליו"ר הרשות אבו מאזן - כך מדווח הערב העיתון "ג'רוזלם פוסט".

מאז ביצוע חלקו הראשון של העסקה ב-18 באוקטובר, במסגרתו שוחררו 450 אסירים שהוגדרו "כבדים" בתמורה לשובו של החייל גלעד שליט, הופעל מכבש לחצים על ראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לסייע ליו"ר הרשות אבו מאזן לבסס את שליטתו ולהשיב לו את התמיכה ברחוב הפלסטיני, שנפגעה קשות בעקבות הישג חמאס בעסקה. אך לנתניהו תכניות אחרות בשל סירובו של אבו מאזן לשוב לשולחן המשא ומתן.

"אין סיבה להעניק לו פרס"

"אנחנו נשחרר גנבי מכוניות, לא נעשה שום מחווה לאבו מאזן", צוטט הערב גורם בכיר בממשלה בראיון ל"ג'רוזלם פוסט". לדבריו, רשימת האסירים שישוחררו מתגבשת בימים אלו על ידי משרד המשפטים, ותאושר על ידי לשכת ראש הממשלה. "אבו מאזן מנהל קמפיין דיפלומטי אגרסיבי נגד ישראל ברחבי העולם, ואין כל סיבה בשלב זה להעניק לו פרס באמצעות מחווה כלשהי של רצון טוב", אמר הגורם לעיתון.

בקבלת הפנים לעשרות האסירים ששוחררו במסגרת השלב הראשון של העסקה, אשר נערכה ברמאללה, טען אבו מאזן כי הוא קיבל הבטחה מישראל שעשרות אסירים נוספים של הפת"ח ישוחררו בחלקה השני. בירושלים סירבו להתייחס לדבריו של אבו מאזן, והערב נראה כי תכניותיה של ישראל שונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת