חשד ל"תג מחיר": מסגד הוצת בשומרון

פלסטינים המתגוררים בכפר ברוקין שממערב לאריאל התעוררו הבוקר אל מול עשן שהיתמר מאזור המסגד המקומי. במקום רוססו כתובות גרפיטי וכמה מכוניות נפגעו מהאש. דובר צה"ל: "פועלים לאתר את המבצעים"

המכוניות השרופות בברוקין (עאטף אבו-רוב, "בצלם")

חשד לפעולה נוספת המכונה "תג מחיר": מקורות פלסטינים דיווחו כי לפנות בוקר הגיעה קבוצת מתנחלים אל הכפר ברוקין שממערב לאריאל ואנשיה הציתו את המסגד המקומי וכמה מכוניות של תושבי המקום.

בפאתי ברוקין ממוקם המאחז ברוכין. הפלסטינים המקומיים סיפרו כי ההצתה התרחשה עם עלות השחר, וכן כי המסגד עלול היה להינזק עוד יותר אלמלא דלתו הנעולה, שמנעה מהאחראים להבערת האש להיכנס אל תוך בית התפילה המוסלמי.

המופתי של ירושלים, השייח מוחמד חוסיין, אמר כי האירוע מהווה "מתקפה מתוכננת על מטרה אזרחית שנעשתה בתמיכת ממשלת הימין הקיצוני בישראל נגד בני עמנו ונגד המקומות הקדושים לנו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה על האירוע כי "במהלך הלילה הוצתה הכניסה למסגד בברוקין שמדרום-מזרח לקלקיליה, ככל הנראה באמצעות השלכת צמיג בוער לעברו. נוסף על כך, רוססו כתובות גרפיטי על המסגד וכן הוצתו שני כלי רכב בקרבתו. האירוע נמצא בבחינה של צה"ל ושל משטרת ישראל".

נוסף על כך, הודגש כי "צה"ל וגורמי הביטחון פועלים לאתר את המבצעים ורואים בחומרה אירועים של ברכוש בכלל ובמקומות קדושים בפרט".

בהקשר לאירוע אחר של "תג מחיר" שהתרחש לאחרונה עצרה אתמול המשטרה חייל בן 20 המתגורר באחת ההתנחלויות בחשד שהיה מעורב בכניסה לבסיס צה"ל ובנזק שנגרם לכלי רכב וציוד צבאיים. נוסף על כך, הוא חשוד שריסס שם כתובות וכן שכרת עצים בבעלות פלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת