גנץ על הקלטת השיחה עם ברק: "מתנצל בפני מי שנפגע"

אחרי פרסום השיחה שניהל עם שר הביטחון על סוגיית שירת הנשים בצה"ל וההבנה כי תוכן הדברים לא בהכרח הצליח להצחיק את הציבור הרחב, פרסם הרמטכ"ל הודעה שבה סייג את אמירותיו

שעות אחרי חשיפת הקלטתה של השיחה המביכה בין שר הביטחון אהוד ברק לבין הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, שבה התבדחו השניים על סוגיית שירת הנשים בצה"ל - פרסם גנץ התנצלות רשמית שבה סייג את דבריו.

"הרמטכ"ל מבהיר כי התבטאויותיו במהלך הביקור המשותף בתרגיל בצפון נאמרו בבדיחות הדעת וכי הפרשנות שנוספה לדברים עומדת בסתירה לתפיסתו ולפועלו המוכח לקידום נשים בצה"ל" נמסר בהודעה מלשכתו - שנחתמה במשפט: "הרמטכ"ל מתנצל בפני כל מי מהגורמים שנפגע מדבריו".

עוד קודם לכן, הגיבו בצה"ל על שידור ההקלטה בהודעה שבה נכתב כי "הדברים נאמרו בבדיחות, בשיחה פתוחה ותו לא. צר לנו על הפרשנות שניתנה לדברים. האמירה נוגעת לעיסוק היתר בנושא. ראוי לשמור על רוח טובה ופרופורציות בנוגע לאמירות".

השיחה בין גנץ לבין ברק התנהלה בעוד שהשניים סברו כי מצלמות הטלוויזיה לא פועלות . אחרי שהובהר כי לא כך הדבר, פנה משרד הביטחון למערכות כלי התקשורת וביקש לצנזר את שידור הבדיחה הלא-מוצלחת. יתרה מזאת, גם בקטע הווידאו שהופץ על ידי סוכנויות הידיעות הזרות צונזרה השיחה הבלתי רשמית.

תמלול השיחה שלא רצו שתדלוף לתקשורת:

שר הביטחון ברק: "מי זה הבנות פה, מהגדוד או מהחטיבה? מהאוגדה?"

הרמטכ"ל גנץ: "הן בהפסקות שרות... בהפסקה הן מתחילות לשיר".

מפקד חטיבת גולני, אל"מ אופק בוכריס: "אין בעיה שישירו שירה, סולו, הכל יהיה בסדר".

שר הביטחון ברק: "יש פה את דנה מהתקשורת של השר, היא מושבניקית. היא יכולה לשיר בלי מדים".

מפקד חטיבת גולני, אל"מ אופק בוכריס: "כל עוד היא בלי מדים ועם בגדים זה בסדר".

הרמטכ"ל גנץ (בפנייה לנציג גלי צה"ל שנמצא בסיור): "גל"צ, זה לא משודר האירוע הזה. גם אם זה הסקופ של החיים שלך. זה נשאר אצלך בטייפ".

הרמטכ"ל גנץ (בפנייה לכתב חדשות ערוץ 2): "גם אליכם זה... אחרת זאת תהיה הכתבה האחרונה. חבל... שלא תהיה זו הכתבה האחרונה, כמו המלחמה האחרונה. אני מבטיח לך שזו תהיה הכתבה האחרונה".

הדברים נאמרים על רקע הדיון הציבורי הרחב בהדרת נשים במגזר הציבורי ובצה"ל בפרט. בתקופה האחרונה דנים בצה"ל בנושא שירת הנשים במהלך טקסים, ואף קמה ועדה שתדון בנושא זה. נציגים מטעם שר הביטחון ולשכת הרמטכ"ל ניסו למנוע את הפצת הקטע הזה אך לבסוף הוא הצליח להגיע לכלי התקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת