"שוקלים להציב סוללת כיפת ברזל בחיפה"

השר לביטחון העורף נפגש היום עם מנכ"ל בתי הזיקוק והודיע לו על כוונתו להציב באזור סוללת "כיפת ברזל" להגנה מפני טילים. "המשך תפקודם של בתי הזיקוק הוא קריטי והכרחי לתפקודו של המשק בעת חירום", אמר וילנאי. באותו זמן יצא מזכ"ל חיזבאללה מהבונקר והזהיר שהטילים שברשות הארגון יכולים לפגוע גם מדרום לחיפה

בתי הזיקוק בחיפה (חדשות 2)

כשברקע תרגיל הטילים שבוצע בסוריה בימים האחרונים וחידוש האיומים מצד חיזבאללה, הודיע היום השר להגנת העורף מתן וילנאי על אפשרות להצבת מערכת כיפת ברזל להגנה מפני טילים במפרץ חיפה.

השר נפגש היום עם מנכ״ל בתי הזיקוק פנחס בוכריס ועם יו״ר הקבוצה יוסי רוזן, ודן עמם בסוגיית מיגון בתי הזיקוק והמשך הספקת הדלקים והתזקיקים בעת מלחמה. באותה שעה איים מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, שהופיע בפומבי אחרי יותר משנה, ואמר כי בידי הארגון טילים שיכולים לפגוע גם באזורים מדרום לחיפה. "הטילים של ההתנגדות יכולים להגיע עד מעבר לחיפה", אמר.

"אנו שוקלים להציב בעתיד סוללת כיפת ברזל במפרץ חיפה כחלק אינטגרלי ממערך ההגנה על בתי הזיקוק", אמר וילנאי במהלך הפגישה. "המשך תפקודם של בתי הזיקוק הוא קריטי והכרחי לתפקודו של המשק בעת חירום".

מנהלי בתי הזיקוק הציגו לשר את אמצעי המיגון שהותקנו בחודשים האחרונים במתקני המפעל, ואת ההכנות של כלל העובדים, שכללו תרגולות של פגיעת טילים בתוך המפעלים. בנוסף הוצגה גם תכנית הפעולה של המפעלים בזמן מלחמה או פגיעת טילים, שקובעת בין היתר אילו עובדים ימשיכו להגיע לעבודתם, כדי ליצור "רציפות משקית".

במשרד העורף מאמינים שנסראללה לא יהסס לשגר טילים למתקן האסטרטגי הרגיש של ישראל בצפון הארץ, ולשם מינו לאחרונה פרויקטור מיוחד, שמטרתו לתת מענה לבתי הזיקוק במקר של פגיעת טילים במתקן הרגיש. התכנית תובא בקרוב לאישור הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת