שר הביטחון ברק: תרגיל הטילים בסוריה - מתוך חשש ומצוקה

במהלך ביקור בצפון, התייחס הבוקר שר הביטחון אהוד ברק לירי הרקטות האחרון ולמתרחש בסוריה. "לא ברור לחלוטין מי ירה, מי שאחראי על מה שקורה שם זה ממשלת לבנון והחיזבאללה", אמר ברק, וציין כי תרגיל שיגור הטילים בסוריה נבע "מחשש ולא מביטחון". ברק העריך שאסד יסיים את תפקידו בקרוב והדגיש: נפילתו תפגע בחיזבאללה

שר הביטחון אהוד ברק ביקר היום בלווית הרמטכ"ל בתרגיל גדודי של חטיבת גולני, ומצא זמן להתייחס להפגנות הכוח האחרונות בסוריה. "כרגע שקט, אבל רק לפני כמה ימים, ממש מאות קילומטרים צפון מזרח מפה, ראינו ירי של רקטות מכל הסוגים", אמר השר. "יכול להיות שתהיינה הפגנות נוספות כאלה של יכולות, אבל זהו אירוע שקורה יותר מתוך חשש ומצוקה מאשר מביטחון".

ברק התייחס גם לירי האחרון של הקטיושות מלבנון לגבול הצפון. "היה לנו ירי של מספר קטיושות לפני כמה ימים. לא ברור לחלוטין מי ירה, אבל מי שאחראי בימינו על כל מה שקורה שם זה קודם כל ממשלת לבנון וכמובן החיזבאללה", הדגיש.

עוד הוסיף כי נשיא סוריה בשאר אסד יסיים בקרוב את תפקידו, זאת לאור האלימות הגוברת במדינה. "אין ספק שמשפחת אסד ובשאר אל אסד מסיימים את תפקידם. אין שום דרך לדעת באיזה יום זה יקרה, אנחנו עומדים דרוכים".

השר שלל אפשרות של תקיפה סורית בישראל והדגיש כי הוא אינו חושב שמדובר כרגע באיום מיידי. "הנפילה של אסד תהיה מכה קשה לציר הרדיקלי, וגם תחליש את החיזבאללה בלבנון", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת