גורמים במערכת הביטחון מתריעים: "בכל רגע יכול להיות פיגוע בדרום"

הולך וגובר החשש מפיגוע באזור אילת. לאחר שנאסרו טיולים לאזור, פונו גם קבלנים שעובדים על גדר הגבול עם מצרים מחשש לפגיעה בחייהם. גורמים במערכת הביטחון טוענים כי בסיני מתקיימת פעילות מאומצת של גורמי טרור

היערכות שיא על גבול ישראל-מצרים: גורמים במערכת הביטחון מעריכים כי "בכל רגע עלול לצאת פיגוע באזור אילת", בדומה לפיגוע בכביש 12 לפני כשלושה חודשים בו נהרגו שמונה אזרחים וחיילים.

כל מערכת הביטחון נערכת ברמה הגבוהה ביותר מחשש לאירוע טרור באזור אילת. למרות זאת, לאחר שמשרד החינוך הודיע הבוקר כי כל הטיולים באזור יבוטלו, הוחלט הערב לאפשר ממחר לערוך את הטיולים באזור כמתוכנן. יש לציין כי מאז פיגוע הירי הקשה, כל תא השטח וכבישים 10 ו-12 סגורים לתנועת כלי רכב.

ההחלטה להפסיק את הטיולים ולהגביר את ההיערכות הגיעה בעקבות החשש המתגבר בתקופה האחרונה מהמצב באזור הגבול. המצרים הולכים ומאבדים שליטה על אזור חצי האי סיני, ומתקיימת שם פעילות ענפה ומאומצת של גורמי טרור.

בעקבות החשש מפיגוע, פונו ביממה האחרונה קבלנים שעובדים לבניית הגדר בגבול ישראל-מצרים, כדי לא לחשוף אותם לסיכון מיותר.

"המטיילים באזור הופנו לאתרים אחרים"

הבוקר פורסם כי בעקבות עלייה ברמת הכוננות באזור אילת, הורה חדר המצב של משרד החינוך לבטל טיולים באזורים הסמוכים לכביש 12 שבו אירעה מתקפת הטרור באוגוסט האחרון שבה נהרגו שמונה בני אדם.

ההנחייה שתקפה להיום אוסרת על תנועות נוער ובתי ספר לקיים טיולים באזורים סביב כביש 12 ובאתרים הר יהורם, הר שלמה, עין נטפים וחניון נטפים. "המטיילים באזור הופנו לאתרים אחרים", נאמר לחדשות 2 באינטרנט בחדר המצב לטיולים של משרד החינוך. "אין מניעה לטייל בעיר אילת".

בחדר המצב מדגישים שמזה זמן רב קיים איסור לטייל באזור שבו התרחש הפיגוע, אולם בהנחייה שיצאה היום יש דגשים לאתרים נקודתיים נוספים והיא עשויה להשתנות בהתאם להערכות גורמי הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת