המפכ"ל: "ההתרעה בדרום עדיין בתוקף, אנחנו ערוכים לכל תרחיש"

על רקע העלאת רמת הכוננות בדרום בימים האחרונים, רב-ניצב יוחנן דנינו מבהיר שכוחות הביטחון פועלים סביב השעון כדי לשמור על הביטחון. "אלוף הפיקוד, מפקד המחוז, והכוחות שלא ישנו בלילה, כולם מטפלים בזה. ככל שארחיב רמת הביטחון האישי תרד", אמר בכנס אילת

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו מתייחס הבוקר למתיחות בדרום בעקבות העלייה ברמת הכוננות באזור אילת בימים האחרונים ואומר: "ההתרעה תקפה, אבל יש לנו את הכלים להתמודד איתה".  

במהלך דברים שנשא הבוקר בכנס אילת לתקשורת, שמועבר בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט, אמר המפכ"ל כי "יש התרעות והדרום יודע לחיות איתן לא רע".

אתמול הורה חדר המצב של משרד החינוך לבתי הספר ולתנועות הנוער לבטל טיולים שתוכננו סביב כביש 12 שבו אירעה מתקפת הטרור באוגוסט האחרון, שבה נהרגו שמונה בני אדם. למרות שהאיסור הוסר הבוקר באופו חלקי, ציין רב ניצב דנינו כי "ההתרעה תקפה".

עם זאת, הוסיף דנינו כי "אתם יכולים להיות רגועים. אלוף הפיקוד, מפקד המחוז, והכוחות שלא ישנו בלילה, כולם מטפלים בזה, וככל שארחיב רמת הביטחון האישי תרד". בסיום דבריו הדגיש המפכ"ל כי שכוחות המשטרה והצבא נמצאים בשליטה מלאה על מה שנמצא בגבול.

בדבריו התייחס המפכ"ל לתפקוד המשטרה, ועל האופן שבו הציבור רואה אותו. "במוקדי 100 מטפלים בלמעלה מתשע מיליון פניות בשנה", אמר. "אתם אומרים איזו שלומיאליות, איזה חוסר ידע, איזה חוסר מקצועיות, אבל תאספו את כל הדוגמאות שנתקלתם בהן השנה ותגיעו אולי לעשרות בודדות מתוך תשע מיליון - זה ודאי לא אומר שכולם שם שלומיאלים". המפכ"ל הוסיף שלמרות שתפקוד המשטרה השתפר הוא לא מסתפק בכך ויפעל להחליף את החיילות במוקדים בשוטרים מנוסים".

מיטב אנשי התקשורת מהארץ ומחו"ל מתכנסים באילת במסגרת כנס אילת לעיתונות שמתקיים זו השנה החמישית על ידי אגודת העיתונאים בתל אביב. כ-1,500 עיתונאים, עורכים, וכתבים בתחומים שונים נוטלים חלק בכנס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת