הפגנת שרירים: סוריה מתרגלת שיגור טילי סקאד

בעוד העולם מגביר את הלחץ וכשברקע מהדהדים הדיווחים על פעולה צבאית אפשרית בשטחה, קיימה אמש סוריה תרגיל צבאי של יחידת הטילים. במסגרת התרגיל שוגרו טילי סקאד וטילי קרקע-קרקע, בטווח של מאות קילומטרים. כך זה נראה

מצפצפים על המערב: הטלוויזיה הסורית שידרה הערב תמונות של תרגיל צבאי שנערך אתמול במזרח המדינה, בו נורו טילי "סקאד" וטילי קרקע-קרקע.

"התרגיל בוצע בתנאים של מערכה אמיתית, במטרה לבחון את כוחות יחידת הטילים ומוכנותם להדוף כל תוקפנות", דיווחה הטלוויזיה הסורית במסגרת תיאור התרגיל.

התמונות שודרו בטלוויזיה הממלכתית, וכן פורסמו בסוכנות הידיעות הממלכתית. על פי הדיווחים, במסגרת התרגיל נורו טילי סקאד המסוגלים להגיע לטווח של 300 קילומטרים וטילי הקרקע-קרקע מסוגלים להגיע לטווח של 150 עד 200 קילומטרים.

"אסד יגיב בחריפות אם יותקף"

בתרגיל צפו שר ההגנה הסורי דאווד ראג'חה והרמטכ"ל פהד ג'אסם אל-פרייג'. קצינים בכירים בצבא, העסוק בימים אלו בדיכוי המהומות ברחבי המדינה, נכחו אף הם בתרגיל.

התרגיל בסוריה, אתמול (הטלוויזיה הסורית)

בחודשים האחרונים דיווחו מספר כלי תקשורת ערביים כי בארמון הנשיאות בדמשק שוקלים להגיב בחריפות באם תהיה נתונה סוריה לפעולה צבאית זרה. על פי חלק מהדיווחים, מתכנן אסד לתקוף בישראל בצוותא עם ארגון חיזבאללה, ואולי אף בסיוע אירני. הדיווחים הסתמכו על גורמים דיפלומטיים ערביים ובמערב, לפיהם ה"משולש" הזה יעשה הכל על מנת למנוע את התמוטטות המשטר הסורי.

בינתיים, נמשכת שפיכות הדמים בסוריה. מוקדם יותר דווח כי לפחות 12 סוכני משטרה חשאית ערקו מבסיס מודיעין במדינה, בסיוע עריקים של הצבא. בסוף השבוע נהרגו עוד 17 בני אדם בחילופי אש במחוז אדלב. רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה דיווחה הערב כי בניגוד לדיווחים - סוריה הסכימה הערב לקבל את פרוטוקול הליגה הערבית ולהכניס פקחים לשטחה שיעקבו אחר המצב בשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת