גורם בכיר בחיל האוויר: עיכוב בהצטיידות במערכת "שרביט קסמים"

בעוד ישראל מנסה להשלים את ההצטיידות במעטפת הגנה מפני טילים לטווחים שונים, נדמה כי השלמת ההצטיידות תידחה לפחות בעוד שנה. גורם בכיר בחיל האוויר סיפר כי בשל עיכובים בפיתוח המערכת, "שרביט קסמים" תהפוך למבצעית רק בסוף שנת 2013, שנה לאחר המועד שנקבע

בשנים האחרונות מפתחות התעשיות הביטחוניות של ישראל מערכות הגנה מפני ירי טילים ורקטות: כיפת ברזל, שאמורה להגן מפני ירי תלול מסלול - כמו למשל רקטות הקסאם, מערכת החץ שאמורה להגן מפני ירי טילים ארוכי טווח ומערכת שרביט קסמים - שמיועדת לתת מענה לרקטות בינוניות דוגמת הזילזל, בו השתמש חיזבאללה במהלך מלחמת לבנון השנייה.

על פי התכנית המקורית, הייתה אמורה מערכת "שרביט קסמים" להפוך למבצעית בסוף שנת 2012, אך ככל הנראה הביצוע יידחה. קצין בכיר בחיל האוויר סיפר כי בשל איטיות מסוימת בהליך הפיתוח, יידחו הניסויים שתוכננו לשנת 2012.

אותו קצין הוסיף כי אין סכנה לביטול תכנית ההצטיידות, וכי בצה"ל מעוניינים להשלים את עסקת הרכישה. במקביל עמלים במערכת הביטחון על הקמת סוללה מבצעית נוספת למערכת כיפת ברזל, רביעית במספר. על מקום הצבתה של המערכת יחליטו בחיל האוויר לפי מפת האיומים על ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת