פרטים חדשים מעסקת שליט: גלעד שבת רעב - וזירז את שחרורו

העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר פרטים חדשים על תקופת שביו של גלעד שליט. בין הפרטים: שביתת רעב קיצונית בה החל שליט, שביתה שסיכנה את חייו של גלעד וקידמה את העסקה עקב רצון חמאס להשיבו הביתה בחיים. כמו כן התגלה כי אסון גדול נמנע, לאחר שמידע כוזב הודלף לישראל על בית ממולכד ברצועה בו הוחזק שליט

כבר בתמונות הראשונות שפורסמו עם חזרתו מהשבי של גלעד שליט, ניתן היה לראות כי הוא חלש פיזית ורזה בצורה מדאיגה. הבוקר, מתגלה הסיבה האמיתית לכך. הכתב רונן ברגמן מ"ידיעות אחרונות" מפרסם פרטים חדשים על תקופת השבי הארוכה של גלעד.

משורה ארוכה של תחקירים שנעשו, עולה כי שליט סבל בשבועות האחרונים בשבי מתת-תזונה, כאשר שוביו בחמאס חששו שלא יצליח לעמוד במעמסה הפיזית וימות בשבי, ובכך למעשה יחמיצו הזדמנות לקבל את המחיר שדרשו מישראל - שחרורם של כאלף אסירים במסגרת העסקה. גורמים המקורבים לעסקה סיפרו ששליט פתח בשביתת רעב וסירב לאכול. בכך למעשה קידם שליט את שחרורו.

ארבעת שומריו נכלאו איתו בדירת המסתור

בפרט נוסף שהותר לפרסום, נודע כי החמאס ואירן ניסו להדליף פרטים על בית מסוים ברצועה בו מוחזק גלעד. ישראל החלה לברר ולחקור מה קורה באותו בית, אלא שלמרבה המזל התברר כי הפרטים שהודלפו היו שקריים - והבית היה ריק וממולכד. בכך נמנעה ישראל מאסון גדול.

במקביל לכשל המודיעיני באיתור דירת המסתור, התברר כי החמאס שמר על מידור גבוה בנוגע למיקום כליאתו של שליט. ארבעה משומריו של שליט נכלאו למעשה יחד איתו בדירת המסתור, לא יצאו מהדירה ולא התחלפו. על פי הידוע, הארבעה לא התגוררו בשטחים או ברצועת עזה, והובאו לרצועה במיוחד למשימה זו.

המידור הקפדני בנוגע למיקום החזקתו של שליט נמשך עד לרגע שחרורו, כאשר גם בבוקר העסקה פברק חמאס את הסרטון בו נראית שיירת המכוניות שהובילה את שליט למצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת