אבו מאזן למשעל: "למרות הפיוס לא יהיה נשק בגדה המערבית"

בפגישתם בקהיר לפני 10 ימים, הבהיר יו"ר הרשות הפלסטינית לראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל כי למרות הפיוס - לא יוכנסו אמצעי לחימה לשטחי הגדה המערבית, כך מדווח היומון הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי". יועצו המדיני של אבו מאזן: זה לא בגלל ישראל, זה אינטרס שלנו

ושוב, מראות ה"פיוס" מתחלפים במסרים מאיימים: יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן העביר מסר חריף לראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל, במהלך פגישתם של השניים לפני עשרה ימים כי הוא לא יאפשר את החזקתם של נשק, אמצעי לחימה או חבלה בשטחי הגדה המערבית - גם אם תותר פעילותו של החמאס בגדה, כך מדווח הבוקר היומון הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי".

נמר חמאד, יועצו המדיני של אבו מאזן, אמר את הדברים לכתב העיתון, והוסיף כי בפגישת השניים הבהיר אבו מאזן למשעל ש"כל אדם שיימצאו אצלו אמצעי לחימה - ייעצר".

"אינטרס פלסטיני, לא לשם ההגנה על ישראל"

עוד סוכם בין השניים בפגישה, לדבריו של חמאד בעיתון, כי אבו מאזן מתכוון לחון את עצורי החמאס המוחזקים בבתי הכלא של מנגנוני הביטחון בגדה ובכך לסיים את הסוגייה המכונה ברשות "העצורים הפוליטיים". "אבו מאזן מתנגד לחלוטין לקיומם של המעצרים הפוליטיים, אך בד בבד מתנגד נחרצות לנשק או אמצעי לחימה בגדה המערבית. כל אדם שיחזיק בהם, בין אם הוא מחמאס ובין אם לאוו - ייעצר".

"מדובר באינטרס פלסטיני, ולא לצורך ההגנה על ישראל", הסביר חמאד. "אין המשמעות שמדובר כאן בתיאום ביטחוני עם הישראלים. הסכם הפיוס בדרכו ליישום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת