אש בצפון: 4 קטיושות נורו לגליל המערבי

השקט בצפון הופר הלילה כשנורו 4 קטיושות לעבר ישראל. 3 התפוצצו בגליל העליון, רקטה אחת לא התפוצצה. לא היו נפגעים אך נגרם נזק למבנה, צובר גז סמוך התלקח. בנוסף, נשמעו באזור מעלות וכפר ורדים פיצוצים עזים; מבדיקות ראשוניות עולה כי מקורם הוא מעבר לגבול. יוניפי"ל: חוקרים את האירוע

שוב אש בצפון: ארבע קטיושות נורו הלילה מלבנון לעבר שטח ישראל. אין נפגעים מהירי. שתיים מהקטיושות נפלו בתוך יישוב בגליל העליון שם נגרם נזק לשני מבנים, שתי קטיושות נוספות נפלו בשטחים פתוחים. בנוסף, נשמעו פיצוצים עזים באזור סמוך למעלות ולכפר ורדים. מבדיקות ראשוניות עולה כי מקור השיגור הוא מעבר לגבול, אך אף גורם לא נטל אחריות על הירי.

לאחר תקופת שקט ארוכה הופר השקט בגבול הצפון. סמוך לשעה רבע לאחת בלילה נשמעו שני פיצוצים עזים באזור כפר ורדים ומעלות שבגליל העליון. מייד לאחר מכן נורו ארבע קטיושות מלבנון לעבר שטח ישראל; שניים נפלו בתוך יישוב בגליל העליון, שתיים נוספות נפלו בשטחים פתוחים סמוך לגבול לבנון. לא היו נפגעים מהירי, אך נגרם נזק למבנים בתוך אחד היישובים. תושבי הצפון הונחו הבוקר להתנהג באופן שגרתי.

פיצוצים עזים נשמעו מעבר לגבול

רסיסים מאחת הרקטות שלא התפוצצה פגעו במיכל גז. הרסיס גרם להתלקחות המיכל, וכוחות כיבוי אש שהוזעקו למקום השתלטו על האש. רסיסים מאותה קטיושה פגעו במבנה סמוך לצובר הגז וגרמו לו לנזק כבד. טפסר אמיר לוי, מפקד שירותי כיבוי והצלה גליל מערבי סיפר לחדשות 2 כי רסיס שפגע בצובר גרם להתלקחותו. "האירוע יכל להיגמר אחרת לחלוטין, אנחנו שמחים שהוא נגמר כפי שהוא נגמר", סיפר לוי.

בנוסף לירי, תושבים מאזור מעלות וכפר ורדים מדווחים על פיצוצים עזים שנשמעו באזור. מבדיקות ראשוניות עולה כי מקור הפיצוצים הוא מעבר לגבול, מלבנון, אך הנושא עדיין נבדק על ידי צה"ל. המשטרה עורכת סריקות נרחבות באזור לאיתור נפלים נוספים, אם נורו, וחבלנים מנטרלים את הרקטה שנמצאה אך לא התפוצצה.

צה"ל השיב באש תותחים לעבר מקורות הירי

מדובר צה"ל נמסר כי נורו לפחות שתי רקטות לעבר הגליל המערבי, אין נפגעים. צה"ל השיב באש תותחים לעבר מקורות הירי. בצה"ל מתייחסים לאירוע זה בחומרה ומדגישים כי רואים את ממשלת לבנון וצבא לבנון כגורם אחראי למניעת ירי לעבר ישראל. עוד נמסר כי פיקוד הצפון נמצא בהיערכות מלאה ומקיים הערכת מצב שוטפת לאור האירועים.

הבוקר הודיע כוח יוניפי"ל המוצב בגבול ישראל-לבנון כי הוא פועל למניעת מתיחות בגבול. הכוח הבינלאומי החל בחקירת האירוע והודיע כי הוא "לא יאפשר להפר את החלטה 1701 של מועצת הביטחון", אשר התקבלה בתום מלחמת לבנון השנייה. במקביל דווח בלבנון כי מפקדי כוח יוניפי"ל קיימו הבוקר דיון דחוף עם קצינים בכירים בצבא לבנון ובצה"ל על מנת למנוע הסלמה של המצב בצפון. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת