הכירו: "עוזי" מודל 2011

אחרי כ-60 שנה בשירות צה"ל, הגיע הזמן לחדש את רובה העוזי. חברת IWI הישראלית הציגה לאחרונה את היורש של העוזי - "עוזי פרו”. הרובה החדש הוא קל במיוחד, ניתן לחבר לו שלל תוספות והוא פותח לשימוש על ידי כוחות מיוחדים

"עוזי פרו" - מודל 2011 (IWI)

מאז שנות ה-50 של המאה הקודמת נחשב תת המקלע "עוזי" לאחד מכלי הנשק המפורסמים בעולם. כשני מיליון רובי עוזי שיוצרו במקור על ידי מפעל "מגן" של התעשייה הצבאית נמכרו ברחבי העולם. בשנת 1990 הושק לראשונה ה"מיקרו עוזי", גרסה מקוצרת של הרובה הפופולרי, המשמשת בעיקר יחידות מיוחדות וכוחות אבטחה. עתה, לאחר 21 שנים, יוצא לשוק ה"עוזי פרו" - מודל 2011 של הרובה הישראלי. כך פורסם באתר Israel Defense.

מי שעומדת מאחורי כלי הנשק החדש היא חברת IWI של איש העסקים הישראלי סמי קצב. החברה הציגה את ה"עוזי פרו" לראשונה בתערוכת DESI בלונדון בחודש ספטמבר. לדברי מנכ"ל IWI אורי עמית, למעט גודל הקליעים הזהה בין העוזי הישן לעוזי החדש, בין שני תתי המקלע הבדלים שמתבטאים בעיצוב הארגונומי, באופטיקה ובידית אחיזה שונה.כאשר העוזי המקורי נכנס לשירות, הוא שימש כנשק עיקרי בצה"ל. לאחר שכוחות צבאיים בכל העולם, כולל צה"ל, נטשו במשך השנים את רובי ה-9 מ"מ כנשק עיקרי, מיועד כעת העוזי פרו מראש לכוחות מיוחדים. לכן, הותאם הרובה הקטן עם חלקים קלים במיוחד, הוא מתאים לימניים ולשמאליים וניתן להרכבי עליו תוספות כגון כוונות משוכללות, משתיקי קול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת