ישראל מלמדת את ברזיל לאבטח את המונדיאל

ברזיל תארח בשנים הקרובות את אירועי הספורט הגדולים בעולם בזה אחר זה - בשנת 2014 את המונדיאל ושנתיים לאחר מכן את המשחקים האולימפיים. כדי ללמוד את סידורי האבטחה המסובכים הגיעו בכירי המשק מברזיל לישראל, מכאן אולי ירכשו את המערכות הביטחוניות המתקדמות בסכום של כחצי מיליארד דולרים

תשכחו מכל מה שחשבתם על הברזילאים. סמבה, קפה וכדורגל הם אולי סימני ההיכר שלהם, אבל מתברר שלירות בכלי נשק מתקדמים - מעניין אותם לא פחות. באחרונה הגיעו בכירי המשק הברזילאי לישראל, על מנת להתמחות ולהתמקצע בנושאי אבטחה לקראת משחקי המונדיאל והאולימפיאדה שייערכו שם בשנים הקרובות.

הברזילאים הגיעו למכון הייצוא של התעשיות הביטחוניות, שם מוצגות בעבורם טכנולוגיות ביטחוניות ישראליות. "ברזיל צפויה להשקיע כ-50 מיליארד דולר בהיערכות תשתיתית לקראת האירועים", אמר גיא צורי, מנכ"ל המכון לייצו.  "על פי הערכה שלנו שמתוך 50 מיליארד, 5 מיליארד יופנו לנושא ביטחון פנים. אנחנו צופים שהתעשייה הישראלית יכולה להגיע לפרויקטים של עד 500 מיליון דולר".

בברזיל שומרים על פרוייקטי האבטחה כמסווגים, אך ברור להם שהניסיון הישראלי באבטחת אירועים גדולים כמו באולימפיאדות עבר, יכול לעזור להם לצלוח את המשחקים האולימפיים והמונדיאל בשלום. "לא יהיה חסר לנו כסף כדי לממן את אבטחת המשחקים", אמר ריקרדו לרנר, נשיא התאחדות התעשיינים בברזיל. "באנו ללמוד מהניסיון הישראלי באבטחת שדות תעופה", הוסיף מנכ"ל רשות שדות התעופה בברזיל.

אז למונדיאל יהיה לישראל מסובך להעפיל, אבל ככל הנראה התעשיות הביטחוניות ייצגו אותנו שם בכבוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת