מי משחית רכבים של תושבים ערבים בעכו?

תושבים ערבים בעכו טוענים כי יהודים מתנכלים להם ומשחיתים בשיטתיות את כלי רכבם. כמה מהמקרים אף תועדו במצלמות האבטחה, אבל חשודים או כתבי אישום - אין. לטענת בעלי הרכבים - תושבים בשכונה מעורבת, מדובר בפעולות על רקע גזעני בניסיון להוציא אותם מהשכונה, ואומרים: "אנחנו מפחדים על הילדים שלנו"

זה קורה בשכונה מעורבת בעיר עכו. השעה היא 4:00 לפנות בוקר בתחילת השבוע: ארבעה צעירים רעולי פנים מתנפלים על הרכב של משפחת סרחאן. אחד מנפץ מימין, השני משמאל ומאחורה, שלישי מקדימה וצעיר אחר מנקב את כל הצמיגים. הרביעי נשאר גם להצית את הרכב - ללא הצלחה.

וזה לא מקרה האלימות היחידי שאירע באותה שכונה לאחרונה. למשפחת סאלום הרסו את המכונית, בזמן פעולה כמעט זהה. "אני הערבי היחיד בשכונה, כולם יהודים", סיפר דאוד סאלום לחדשות 2. "הרכב שלי הוא היחיד בתוכו יש צלב. בגלל האירוע הזה עזבתי".

בכל המקרים האלה הקורבנות היו תושבים ערבים. החשש הוא שגורמים קיצונים מנסים להוציא אותם מהשכונה. "הייתי שומע הרבה מוות לערבים, אני מפחד על הילדים שלי", הסביר עלי סרחאן ששמשות מכוניתו נופצו.

אין כתבי אישום

ל', נערה בת 14, חשה את האלימות הזו מקרוב: "ירדתי למכולת ו-10 יהודים תפסו אותי, אחד מהם דרך על השיער שלי כדי שלא אצליח לקום מהאדמה. הם אומרים לי 'ערביה מסריחה' או 'ערביה מטומטמת'".

בעקבות האירועים עצרה המשטרה שלושה צעירים ששוחררו בבית המשפט, המניע עדיין נבדק והחקירה במשטרת עכו נמשכת. בינתיים משפחת דאוד כבר עזבה, משפחות נוספות בדרך, כתבי אישום אין, אבל תוצאת האלימות כבר הושגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת