אירן: כל ישראל בטווח הטילים שלנו

יועצו הצבאי של המנהיג הרוחני האיתוללה חמנאי מאיים הערב כי אם תצא ישראל למבצע צבאי נגד תכנית הגרעין האירנית - לא רק אירן תגיב. "גם חיזבאללה וחמאס יתקפו", הוא מבטיח

חמנאי. היועץ הצבאי מאיים (AP)

מסרי אזהרה ממשיכים להגיע מטהרן: יועצו הצבאי של המנהיג הרוחני האירני מאיים הערב כי אל לישראל לצאת למהלך צבאי נגד תכנית הגרעין ומזהיר כי כל שטחה של המדינה נמצא בטווח הטילים של הארסנל האירני.

"ייתכן שישראל תפגע בחלק ממערכות הטילים שלנו, אבל מספר הטילים שבאמתחתנו כה גדול - שישראל לא תוכל לפגוע בכולם", איים הערב הגנרל יחיא ראהים-ספאווי. "כל שטחה של מדינת ישראל נמצא בטווח הטילים האירני. היא מודעת לכך שאם תפתח במלחמה, היא תותקף על ידי אירן, חיזבאללה וחמאס".

סבא"א: "דאגה רבה" מתכנית הגרעין

בינתיים, ממשיכה הקהילה הבינלאומית לדון בתכנית הגרעין האירנית - אך עדיין לא לפעול. סבא"א קיבלה בסוף השבוע שעבר החלטה רפה בעניין הדוח החמור שהציגה על תכנית הגרעין, והסתפקה בהבעת "דאגה רבה" מהתכנית.

השבוע החליטה ארצות הברית להחריף את הסנקציות על אירן - אך ברוסיה ובסין הביעו מורת רוח מהמהלך. בטהרן הודיעו כי החרפת הסנקציות היא א הדרך להפסקת תכנית הגרעין - המשך ישיר של הצהרות בכירי הרפובליקה האסאלמית מסוף השבוע. "לא נפסיק את תכנית הגרעין שלנו אפילו לשניה אחת. ההצהרות הללו רק יחזקו את הנחישות שלנו להתקדם בה הלאה", אמר בסוף השבוע נציגה של אירן בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, עלי עסכר סולטאנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת