מפחדים מחטיפות: צה"ל ידמה חטיפה אחת לחודש; תיבחן האפשרות לחלק גז מדמיע לחיילים

לאחר שהעסקה לשחרור גלעד שליט הביאה לשחרורם של אלפי מחבלים, בצה"ל החליטו על מספר צעדים על מנת למנוע חטיפות נוספות. כך למשל יקיימו בצבא מבצעי חטיפות דמה אחת לחודש ויחלקו לחיילים ביום גיוסם פק"ל למניעת חטיפות. בצבא בוחנים לחלק גם לבנים גז מדמיע להיחלצות מחטיפות וישיקו בקרוב קמפיין בנושא

צה"ל מפחד מחטיפות נוספות, אילוסטרציה (דובר צה"ל)

בצה"ל חוששים מחטיפות חיילים, והחל מהחודש הבא, יגבירו במשטרה הצבאית את תדירות מבצעי חטיפות הדמה ויבצעו אותם פעם בחודש. בצה"ל בוחנים את האפשרות לחלק גז מדמיע גם לבנים, בניגוד למה שהיה נהוג עד כה - חלוקה לחיילות בלבד -  על מנת שיוכלו להיחלץ במידה וינסו לחטוף אותם. הידיעה פורסמה באתר צה"ל.

על פי הדיווח, לאור התגברות ההתרעות על כוונות ארגוני טרור לחטוף חיילים ולנוכח איומים מפורשים של ארגוני הטרור, ערכו לאחרונה בצה"ל דיון מיוחד בראשות סגן הרמטכ"ל, בו הוחלט על שורה של פעולות וצעדים על מנת למנוע חטיפה.

כך למשל, מבצעי חטיפות הדמה יתקיימו בכל רחבי הארץ אחת לחודש, ולטובתם ייקלטו בצה"ל כלי רכב אזרחיים מסוגים שונים ובתחלופה גבוהה, כדי לדמות בצורה אמינה את ארגוני הטרור. "יש לא מעט התרעות על כך, ואחרי השחרור של גלעד שליט ארגוני הטרור השונים הכריזו שיגבירו את ניסיונותיהם לחטוף חייל", אמר לאתר צה"ל קצין המשטרה הצבאית הראשי, תת-אלוף מאיר אוחנה.

בצה"ל הוחלט גם להחמיר את הענישה כלפי חיילים שייתפסו בניסיון לעלות על טרמפים. שמות הנתפסים יועברו ללשכת הרמטכ"ל ומפקדי יחידות עתידים להיקרא לבירור. בנוסף, בצבא מתכוונים להתחיל לחלק פק"ל למניעת חטיפות חיילים ביום הגיוס.

בצבא מתכננים להשיק בקרוב קמפיין תקשורתי שיכלול פרסומות וכן יוסיפו מידע בנושא חטיפות בתלוש השכר של החיילים, על מנת שזה יגביר את המודעות והערנות שלהם כשהם מחוץ לבסיס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת