ראש אכ"א: "נשים צריכות לשיר בכל במה"

לאחר ציפייה ארוכה, האשה הבכירה בצה"ל מדברת בזכות שירת נשים בצבא. האלוף נשאה דברים בדיון מיוחד שנערך היום בכנסת והתייחסה לנושא השנוי במחלוקת: "נשים צריכות לשיר מעל כל במה ובכל טקס"

שירת הנשים בצה"ל ממשיכה להעסיק את כלל הציבור בישראל ולראשונה זכינו לתגובה מהאישה הבכירה ביותר הלובשת מדים היום, ראש אגף כוח אדם בצה"ל, אלוף אורנה ברביבאי. בדיון מיוחד שהתקיים הבוקר בוועדת המשנה למשאבי אנוש והכשרות בצה"ל בכנסת, התייחסה היום ברביבאי לנושא שירת הנשים במסגרת הצבאית.

"הן צריכות לשיר מעל כל במה ובכל טקס מתוך תפיסה מכבדת שוויונית", אמרה ראש אכ"א, אך הוסיפה "יחד עם זאת המפקד הוא קובע את המציאות בה היחידה נמצאת ויש לו שיקול דעת שאם נדרשת רגישות ספציפית אתה מביא אותה לידי ביטוי".

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ מינה לאחרונה את ראש אכ"א לעמוד בראש וועדה על שירות משותף לנשים וגברים. ברביבאי התייחסה גם לנושא זה בדבריה והדגישה את חשיבותו. "שירת נשים זה רק חלק מהסיפור", אמרה האשה הבכירה בצמרת צה"ל. "אנחנו מדברים על תפיסת עולם של שירות משותף שמאפשר לשני המינים לשרת יחד".

סוגיית שירת הנשים עלתה לאחר מקרה שבו הודחו מבית הספר לקצינים של צה"ל מספר צוערים דתיים, משום שסירבו להאזין לשירת נשים בטקס הסיום של הקורס. מאז המקרה המתינו רבים לתגובתה של ברביבאי. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת