צילומי לווין מראים: אירן מסתירה גרעין

גורם רשמי מסר לסוכנות הידיעות AP על פעילות מוגברת באתר הגרעין האירני פרצ'ין. הצילומים מראים תנועה מוגברת וחריגה של כלי רכב, ככל הנראה בניסיון להסתיר ציוד "מפליל" הקשור לתכנית הגרעין האירנית

תכנית הגרעין האירנית . ארכיון (רויטרס)

צילומי לווין מראים פעילות מוגברת באתר הגרעין האירני פרצ'ין , כחלק ממה שמוגדר "התכנית הסודית של אירן להשגת נשק גרעיני", כך אומר גורם רשמי לסוכנות הידיעות AP.

על פי הפרסום, הגורם אמר שהוא מתבסס על מקורות מודיעיניים במדינתו, שטוענים כי אירן מנסה לכסות את העקבות על ידי ניקוי האתר ופינוי ההוכחות שיצביעו על המחקר הגרעיני במקום. שתי סוכנויות מודיעין עולמיות נוספות טוענות שבהחלט מזהים פעילות, אך לא ניתן לוודא שמדובר בניסיונות הסתרה.

במרכז המתקן ישנו אולם מתכת גדול,שעל פי דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית שימש לניסויי פיצוצים גרעיניים. הגורם אומר כי תמונות אחרונות מהאתר הממוקם דרום מערבית לטהרן, מראים פעילות שכוללת מספר גדול מאוד של כלי רכב שמגיעים ועוזבים את המקום. על פי הפרסום, התזוזה שנרשמה ב-4 וב-5 בנובמבר לא רגילה ומוכיחה כי ישנם ניסיונות אירניים להסתיר את מעשיהם במקום.

אנשי סוכנות האו"ם שביקרו באתר ב-2005 , אומרים כי הם מודעים לדיווח ועוקבים אחר הנעשה באירן, אך הם לא מוכנים עדיין לפרסם הכרזה רשמית בנושא. עלי אסג'ר סולטניה, הנציג האירני לסבא"א פוסל את הדיווחים ואומר שאלו "מעשיות ילדים מגוחכות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת