דיווח: מל"ט ישראלי נעלם בשמי לבנון

"הוול סטריט ג'ורנל" מדווח שמל"ט ישראלי שטס בשמי לבנון נקלט ברדאר של כוחות האו"ם הצרפתיים. כעבור מספר דקות הוא נעלם מעל מסכי הרדאר מבלי שידוע מה עלה בגורלו. האם חיזבאללה הפעיל לוחמה אלקטרונית נגד המל"ט?

מה עלה בגורל המל"ט? אילוסטרציה (רויטרס)

מה עלה בגורל מטוס זעיר ללא טייס ישראלי שטס בשמי לבנון? ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח שכלי טיס של צה"ל נעלם במהלך טיסה באחת השבתות האחרונות, אחרי שנקלט במכ"ם של כוח האו"ם הצרפתי הפועל במדינה. מהדיווח לא ברור אם המטוס הופל על ידי גורמים עוינים או ששב בשלום לבסיס.

העיתון האמריקני דיווח כי כוחות האו"ם הבחינו בטיסת המל"ט, שמצטרפת לעשרות טיסות שמתבצעות במרחב האווירי של לבנון מדי חודש, ולכן לא ייחסו לו חשיבות מיוחדת. אולם כמה דקות לאחר מכן, פנה המל"ט לכיוון ואדי חוג'איר, ונעלם לפתע ממסכי הרדאר.

כוח האו"ם הצרפתי ניסה לאתר את המל"ט או שרידים ממנו באזור הוואדי, אך לאחר שהחיפושים לא העלו דבר, הצרפתים עדכנו את צבא לבנון, שפתח בסריקות באזור בו נראה המל"ט לאחרונה. למרות חיפושים נרחבים שנערכו באזור, הכוחות המקומיים לא הצליחו למצוא דבר.

עוד דווח, כי בצה"ל מסרבים להתייחס לפרסום, אולם מאז התקרית התעוררו ספוקלציות בקרב כוחות האו"ם על לוחמה אלקטרונית שחיזבאללה מפעיל נגד כלי הטיס של הצב הישראלי. אחת מהן טוענת שארגון החיזבאללה, שפועל במימון אירן, מצא דרך להשבית את המל"ט בעזרת שיבוש המערכות על גבי הכלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת