העימותים בחברון: הנערה בת ה-18 שוחררה ממעצר

נערה יהודיה שהותקפה או מתנחלים שתקפו חנות? קרב גירסאות בין פעילי הימין לבין הפלסטינים סביב העימותים שהתפתחו אתמול ליד חנות משפחתו של האני ג'אבר, ששוחרר בעסקת שליט ושמשפחתו "זוכה" לאיומים ורדיפות מצד פעילי ימין. הנערה והפלסטיני שנעצרו אתמול נחקרו ושוחררו, אולם בעקבות התיעוד - ייתכנו מעצרים נוספים

אלפי אזרחים ישראלים הגיעו בסוף השבוע להתארח בחברון לציון שבת "חיי שרה". אלא שעל האווירה החגיגית העיבו עימותים חריפים שהתפתחו בין מתנחלים לבין פלסטינים סביב חנות משפחתו של האני ג'אבר, הרוצח ששוחרר בעסקת שליט, שהסתיימו במעצרם של של נערה בת 18 מהיישוב היהודי בחברון ושל פלסטיני נוסף בחשד לתקיפה.

הבוקר מתפרסם תיעוד חדש מן האירועים בחברון, בו נראים כמה מן המתנחלים כשהם מתעמתים עם חיילי צה"ל ומנסים למנוע מצלמים לתעד את המתרחש. בהמשך התיעוד נראים חיילי צה"ל מנסים לפנות עשרות פלסטינים שהתקרבו לזירת האירוע. הנערה היהודיה והפלסטיני שנעצרו כבר נחקרו ושוחררו, אולם בעקבות התמונות, במשטרה יוכלו לבדוק מחדש מי באמת אחראי לפרוץ המהומה.

ברקע לעימותים עומדת החלטת של מי שמוגדרים "פעילי הימין הקיצוני" בחברון - בראשות ברוך מרזל, ח"כ מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר – למרר את חייו של ג'אבר, שהורשע ברצח תלמיד הישיבה ארז שמואל בחברון ושוחרר מהכלא בעסקת שליט.

במסגרת זו, נתלו בשבועות האחרונים כרזות ענק ברחבי העיר עם תמונתו של ג'אבר הקוראות "להשכים להרגו", ואנשי הימין החלו לבקר בקביעות בחנות של משפחתו של ג'אבר – ושם לאיים על המוכרים ועל הלקוחות. בנוסף מבטיחים המתנחלים פרס כספי על סך 100 אלף דולר לכל מי שיצליח לפגוע בו.

גם השבת הגיעו קבוצה של מתנחלים למחות אל מול החנות, שנסגרה על ידי בעליה מרצון. בשלב כלשהו פרץ עימות בין המתנחלים לבין הפלסטינים, במהלכו אף נזרקו אבנים לעבר החנות. המתנחלים טוענים כי תחילה תקפו הפלסטינים נערה יהודיה ורק אז הם הגיבו, ואילו הפלסטינים טוענים כי פעילי הימין תקפו את החנות מספר פעמים קודם לעימותים.

כוחות משטרה וצבא שהוזעקו למקום הפרידו בין הניצים ועצרו שני בני אדם בחשד לתקיפה ובחשד להפרעה לשוטר במילוי תפקידו: פלסטיני אחד וישראלית אחת, נערה בת 18 מהיישוב היהודי בעיר. לא היו נפגעים במהלך העימותים.

העצורים הועברו לחקירה במשטרת חברון, וכוחות משטרה גדולים התפרשו במקום במטרה לשמור על הסדר. בתום גביית העדות שוחררו השניים לביתם. גורמים ביישוב היהודי בחברון מסרו בתגובה כי "חמור מאוד שכאשר ערבים תוקפים נערה, המשטרה עוצרת גם את הנערה על מנת לאזן. המשטרה צריכה לסגור את החנות שמהווה מוקד לתסיסה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת