חברון: בת 18 נעצרה בחשד לתקיפת פלסטינים

המתח בחברון מגיע היום לכדי עימותים פיזיים, בסיומם עצרה המשטרה פלסטיני אחד וכן ונערה בת 18 מהיישוב היהודי. הרקע לעימותים: השלכת אבנים על חנות משפחתו של האני ג'אבר, אסיר ששוחרר בעסקת שליט ושמשפחתו "זוכה" לאיומים ורדיפות מצד פעילי הימין. גורמים בימין: "חמור מאד שערבים תוקפים נערה ובסוף עוצרים אותה"

העימותים בחברון סביב חנות משפחתו של האני ג'אבר, הרוצח ששוחרר בעסקת שליט, מגיעים היום לשיא חדש עם מעצרה של נערה בת 18 מהיישוב היהודי בחברון בחשד לתקיפה.

מי שמוגדרים "פעילי הימין הקיצוני" בחברון - בראשות ברוך מרזל, ח"כ מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר – החליטו בשבועות האחרונים למרר את חייו של ג'אבר, שהורשע ברצח תלמיד הישיבה ארז שמואל בחברון ושוחרר מהכלא בעסקת שליט.

במסגרת זו, נתלו כרזות ענק ברחבי העיר עם תמונתו של ג'אבר הקוראות "להשכים להרגו", ואנשי הימין החלו לבקר בקביעות בחנות של משפחתו של ג'אבר – ושם לאיים על המוכרים ועל הלקוחות.

גם השבת הגיעו קבוצה של מתנחלים למחות אל מול החנות, שנסגרה על ידי בעליה מרצון. בשלב כלשהו פרץ עימות בין המתנחלים לבין הפלסטינים, במהלכו אף נזרקו אבנים לעבר החנות.

כוחות משטרה וצבא שהוזעקו למקום הפרידו בין הניצים ועצרו בחשד לתקיפה שני בני אדם: פלסטיני אחד וישראלית אחת, נערה בת 18 מהיישוב היהודי בעיר. לא היו נפגעים במהלך העימותים.

העצורים הועברו לחקירה במשטרת חברון, וכוחות משטרה גדולים פרושים במקום במטרה לשמור על הסדר. גורמים ביישוב היהודי בחברון מסרו בתגובה כי "חמור מאוד שכאשר ערבים תוקפים נערה, המשטרה עוצרת גם את הנערה על מנת לאזן. המשטרה צריכה לסגור את החנות שמהווה מוקד לתסיסה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת