מהי העיר עם אחוז הגיוס הגבוה ביותר?

צה"ל מפרסם את רשימת הערים עם אחוזי הגיוס הגבוהים ביותר בישראל: בראש הרשימה תוכלו למצוא את נס ציונה, מודיעין-מכבים רעות והוד השרון. בתחתית הרשימה נמצאות שוב הערים הדתיות: בני ברק, מודיעין עלית ובית"ר עלית. צפו ברשימה

צה"ל חושף היום את דירוג הערים בישראל לפי שיעור הגיוס, שיעור הקצינים ומדד מיצוי הלחימה. בצמרת הרשימה אין הפתעות: מודיעין-מכבים-רעות מובילה, זאת השנה השנייה ברציפות. בתחתית הדירוג: בני ברק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הנתונים המייחסים לילידי שנת 1990, למודיעין-מכבים-רעות את הציון המשוכלל הגבוה ביותר, הכולל בתוכו את שיעור הגיוס, הקצינים, ומיצוי הלחימה של נשים וגברים בצה"ל. אולם את אחוז הגיוס הגבוה ביותר לגברים השיגה נס ציונה, עם 92.9%.

ברשימת הנתונים המתייחסים לנשים בצה"ל, הגיעה למקום הראשון בנתוני הגיוס הוד השרון עם 87.2% ומיד אחריה רמת השרון עם 84.1%. בתחתית רשימת ציוני הגיוס לגברים נמצאות ערים בעלות אוכלוסיה דתית: מודיעין עלית עם 14%, בני ברק עם 12.6% ובית"ר עלית עם 12%. בתחתית רשימת הנשים מבחינת נתוני גיוס נמצאות ירושלים עם 23.3%, נתיבות עם 20.5% ובני ברק עם 2.5% בלבד.

מנתוני אגף כוח אדם על נתוני הגיוס עולה רק 50% מהצעירים בגיל גיוס מתגייסים. 35% מהמיועדות לגיוס מצהירות שהן דתיות, להערכת הצבא כ-8% אחוזים מההצהרות הן הצהרות כוזבות.

דירוג ציוני ערים בהתייחס לגברים (שקלול של שלוש הקטגוריות):

1. מודיעין-מכבים-רעות
2. נס ציונה
3. אריאל
4. יהוד-נווה אפרים
5. הוד השרון
6. רעננה
7. קריית מוצקין
8. יקנעם עילית
9. יבנה
10. כפר סבא

דירוג ציוני ערים בהתייחס לנשים (שקלול של שלוש הקטגוריות):

1. מודיעין-מכבים-רעות
2. הוד השרון
3. רמת השרון
4. נס ציונה
5. קריית אונו
6. גבעתיים
7. נשר
8. קריית ביאליק
9. הרצליה
10. קריית מוצקין