צה"ל מתכונן: היחידות המיוחדות חוסנו

בין פקודות המגירה הרבות שנמצאות בצה"ל, יש אחת שניתנה לאחרונה – פקודת ההיערכות לחורף. מבצע החיסונים של צה"ל יצא לדרך והיחידות המיוחדות כבר הספיקו להתחסן. חיל הרפואה: "רוצים להקדים תרופה למכה". האם המבצע יצליח והלוחמים יישרדו את החורף?

גם שייטת 13 חוסנה (חדושת 2)

בין הכנות למבצעים מורכבים בשטחי אויב, בצה"ל נערכים כעת לאויב מסוג אחר - השפעת. בימים האחרונים החלו רופאים צבאיים לחסן את הלוחמים על מנת שלא ידבקו במחלת השפעת, מה שימנע מהם לתפקד באימונים ובפעילויות מבצעיות.

הראשונים להתחסן הם הלוחמים באוויר בים וביבשה. כבר בשבוע האחרון חוסנו חיילי היחידות המיוחדות ביניהן שייטת 13 על ידי רופאים מחיל הרפואה שנשלחו גם לבסיסים המרוחקים ביותר. בצה"ל מסבירים כי בשל המסגרת היחידתית בה נמצאים החיילים עולה החשש להידבקות, ועל כן יש צורך להתחסן בהקדם האפשרי.

לאחר שבצה"ל יסיימו לחסן את הלוחמים יעברו לחיילים בקבוצת סיכון כמו חולי אסטמה. בשלב הבא יוצע החיסון לכלל חיילי הצבא. "פקודת ההיערכות לחורף" הוצאה בימים האחרונים ונשלחה לכלל החיילים והמפקדים, ובצבא מבקשים מהם להגיע ולהתחסן.

"אנחנו רוצים להקדים תרופה למכה", סיפרה ראש מדור קידום בריאות הצבא, רב-סרן שביט אלול. "יש היענות טובה בקרב הלוחמים". גורמי צבא מסבירים כי החיסון יכול למנוע מחלות מיותרות שמופצות בקלות בקרב החיילים ויכולות לגרום לעיתים גם להפרעה באימון או בפעילות. בצה"ל מקווים כי החורף הזה יסתיים עם כמה שפחות גימלים ועם כמה שיותר חיילים בריאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת