בכיר אירני: "המוסד אחראי לפיצוץ בבסיס הטילים"

מקור בכיר באירן מאשים את המוסד באחריות לפיצוץ סמוך לטהרן בו נהרג בכיר בתוכנית הטילים האירנית יחד עם 17 בני אדם נוספים: "יש בידי מידע כי מדובר בעבודה של סוכנים ישראלים שמטרתם לעכב את תוכנית הגרעין של אירן". הנשיא פרס: מצפים שמנהיגים שהבטיחו הבטחות ימלאו אותן

האם מאחורי הפיצוץ העז שהחריד את בסיס משמרות המהפכה שבפאתי טהרן עומדת ישראל? בניגוד לעמדה הרשמית של המשטר באירן כי הפיצוץ שאירע בבסיס הטילים סמוך לטהרן ביום שבת היה תאונה, גורם בכיר במשטר אומר כי הפיצוץ נעשה על ידי המוסד הישראלי, כך מדווח אתר האינטרנט של עיתון הגארדיאן הבריטי. העמדה הרשמית בטהרן לא השתנתה: "מדובר בתקלה".

מקור המקורב להנהגה האירנית האשים את המוסד באחריות לפיצוץ. "יש לי מידע לפיו מדובר בעבודה של סוכנים ישראלים שמטרתם לעכב את תוכנית הגרעין של אירן. הפיצוץ הוא חלק מהמלחמה הסמויה נגד אירן, בראשות ישראל". הגרדיאן מתאר את הבכיר כאדם שעמד בעבר בראש ארגון ממשלתי באירן.

הגרדיאן מתאר את המקור בתור "אדם שעמד בעבר בראש ארגון ממשלתי באירן". נכון לשעת פירסום הדברים אין שום אישור לדברי המקור, לא בישראל ולא באירן.

הנשיא פרס התייחס בריאיון ל-CNN לסוגיית הגרעין האירני ואמר: "ישראל תראה מה העולם עושה. אנחנו לא רוצים לפעול לבד, אנחנו חלק מהעולם התרבותי, ממשפחת המדינות האחראיות, ואנחנו מצפים שהמנהיגים שמבטיחים הבטחות - ימלאו אותן".

גם ה"טיים" טוען: ישראל אחראית

בפיצוץ נהרג בכיר במערך הטילים האירני, הגנרל חסן מוקאדם. אל הלוויה שלו הגיע, באופן חריג, המנהיג העליון של אירן האייטולה עלי חמינאי. בעבר, אירן האשימה את ישראל במותם של שלושה ממדעני הגרעין שלה, אך במקרה זה השלטונות מתעקשים כי מדובר בתאונה ולא במעשה מכוון.

המגזין האמריקני "טיים" פירסם אף הוא ידיעה כי המוסד אחראי לפיצוץ. המגזין ציטט "מקור ביון מערבי" שאמר שהמוסד עומד מאחורי האירוע, וכי "יש קליעים נוספים במחסנית של המוסד". גם לדברים אלו אין אישור בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת