בת הרב שנהרג מאש צה"ל: "לא כועסת"

יומיים לאחר התקרית שבה נהרג הרב דן מרצבך ז"ל מאש חיילי צה"ל, הוצגו בפני משפחה ממצאי החקירה הראשונים. משפחת מרצבך טוענת כי הצבא הודה בפניהם שמדובר בכשל מערכתי: "אנחנו נשאר עם חורבן, לנו זה לא יעזור"

יומיים לאחר הטעות הקטלנית של חייל חטיבת כפיר שגרמה למותו של הרב דן מרצבך ז"ל, הגיעו היום אלוף פיקוד המרכז ואחריו מפקד חטיבת יהודה, לנחם את בני המשפחה האבלים ולעדכן אותם בתוצאות התחקיר עד כה.

"שמענו שהם לוקחים אחריות מלאה ושזאת הייתה טרגדיה נוראית של הצבא", אומרת היום לחדשות 2 רינה בן שבת, בתו של הרב מרצבך. "כרגע אנחנו רואים שהם לוקחים אחריות והם עומדים מאחורי הטעויות שלהם. אנחנו נשאר עם חורבן, לנו זה לא יעזור".

בצה"ל ממשיכים לחקור את נסיבות התקרית הקשה, וגם מצ"ח פתחה בחקירה. הפרטים הראשונים מתחילים להתבהר, ולפיהם בניגוד לפרסומים תחילה - הרב מרצבך נהג לחלוטין כשורה. "צה"ל לפי הרושם שלנו לא מנסה לחפף", מספר היום יהודה עציון, דובר היישוב עתניאל. "הם באו ואמרו: 'החייל טעה, החייל ירה אחרי שהרכב עבר אותו, החייל לא היה בשום סכנה, החייל פעל בניגוד לנהלים'".

צה"ל: מתייחסים לאירוע בחומרה

על פי התמונה המצטיירת מן האירוע ביום שישי, הכוננות בגזרה עלתה בעקבות רכב שנמלט בסמוך לבית חגי. החשש מפני מחבלים והכוננות הגבוהה, היו ככל הנראה הסיבות לירי הקטלני. "אני לא כועסת על החייל שנורה", אומרת הבת רינה בן שבת. "זה גם לא יעזור".

מצה"ל נמסר: "בצה"ל מתייחסים בחומרה לאירוע, ועושים הכל ללמוד אותו על מנת למנוע את הישנותם של מקרים דומים בעתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת