מצרים: עצרנו מעורב בפיגוע בדרך לאילת

השלטונות במצרים הודיעו כי עצרו את מוחמד עיד א-תיהי, אחד המעורבים בפיגוע התופת שאירע לפני שלושה חודשים בכביש 12 בדרך לאילת, בו נהרגו 8 ישראלים ו-3 חיילים מצרים. הוא הסתתר בתקופה האחרונה בבקתה באל-עריש, אך כעת הוא מואשם גם במעורבות בפיצוץ צינור הגז לישראל ובעמידה בראש ארגון "אל-קעידה" בסיני

נסגר החשבון עם אחד האחראים את הפיגוע הרצחני בדרך לאילת, לפני שלושה חודשים: שלטונות מצרים עצרו והגישו כתב אישום נגד מוחמד עיד א-תיהי, באשמת מעורבות בפיגוע הרצחני בו נהרגו שמונה ישראלים ושלושה חיילים מצרים - כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

כתב סוכנות הידיעות באל-עריש דיווח כי השלטונות במצרים מאשימים את א-תיהי בהשתייכות לארגון הטרור המזוהה עם "אל-קעידה" בסיני, "ארגון אל-ג'יהאדין". מקור ביטחוני צוטט בדיווח כי השלטונות המצריים מאשימים אותו גם במעורבות בפיצוץ צינור הגז לישראל ולירדן המוצב באל-עריש, בתקיפה על מתחם המשטרה והביטחון המרכזי באזור - בו נהרגו קצינים וחיילים מצריים, וכן בהקמתו של "ארגון אל-קעידה בסיני".

"התקבל מידע מודיעיני"

"א-תיהי נעצר בפעולה של כוחות הביטחון בחופי אל-עריש", אמרו גורמי ביטחון מצריים. "התקבל מידע מודיעיני בהול על כך שהוא מתחבא באחת הבקתות הנמצאות על החוף סמוך למתחם המשטרה. כוח מיוחד התארגן מיד, ויחד עם משוריינים כיתר את המקום א-תיהי הסתתר ועצר אותו ללא בעיות".

חלק מחקירת פיגוע הטרור הקטלני שאירע בחודש אוגוסט בוצע במשותף על ידי ישראל ומצרים. זמן קצר לאחר הפיגוע - חוסלו בכירי "ועדות ההתנגדות העממית" שהיו מעורבים בפיגוע, אך כמה מהאחראים לו נמלטו והסתתרו באזור סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת