ברק על הפיצוץ באירן: "כן יירבו"

בעוד העולם גועש בספקולציות אודות מקור פיצוץ מחסן הנשק באירן, אומר הערב שר הביטחון אהוד ברק על התקרית המסתורית: "כן יירבו". את הדברים אמר ברק בריאיון לגלי צה"ל, שם הוסיף כי אינו יודע מה מידת הנזק שנגרם

פליטת פה - או אמירה מכוונת? שר הביטחון אהוד ברק התראיין הערב לגלי צה"ל וכשנשאל על מידת הנזק שנגרם למשמרות המהפכה בפיצוץ המסתורי של מחסן הנשק באירן, השיב: "לא יודע, אבל כן יירבו. היה פיצוץ כנראה".

בתוך כך, ציטט היום הבלוגר היהודי-אמריקני ריצ'רד סילברסטיין ציטט "גורם ישראלי המעורה בסוגיות פוליטיות וצבאיות" באומרו כי את הפיצוץ, שגבה את חייהם של 17 בני אדם, ביצעו בצוותא המוסד וארגון אופוזיציה אירני.

"בקרב גורמי המודיעין השונים מוכר היטב המידע על כך שישראלים עושים שימוש באנשי אופוזיציה אירניים לצורך מבצעי ריגול ופעולות טרור. בין היתר, הם מסייעים בזיוף מסמכים אירניים העוסקים בתכנית הגרעין וכן נותנים יד לחיסול מדעני גרעין ולפיצוץ מתקני צבא רגישים", נכתב בבלוג.

מטרת התקיפה, לפי הבלוג, הייתה לפגוע במערך ייצור הטילים של משמרות המהפכה. בין היתר, מפותחים שם ה"שיהאב 3" והדגם המשופר - "שיהאב 4". נוסף עליהם, מיוצרים במקום גם טילי הקרקע-קרקע "זילזאל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת