בלוגר אמריקני: "ישראל עומדת מאחורי הפיצוץ באירן"

גורם ישראלי בכיר שצוטט בבלוג "תיקון עולם" אמר כי הפגיעה בבסיס משמרות המהפכה - שבו ממוקם מערך ייצור הטילים של הרפובליקה האיסלאמית - הייתה פרי יוזמה ישראלית, בביצוע ארגון טרור שמממנת ארצות הברית

האם מאחורי הפיצוץ העז שהחריד אתמול את בסיס משמרות המהפכה שבפאתי טהרן עומדת ישראל? הבלוגר היהודי-אמריקני ריצ'רד סילברסטיין ציטט היום "גורם ישראלי המעורה בסוגיות פוליטיות וצבאיות" באומרו כי את הפיצוץ, שגבה את חייהם של 17 בני אדם, ביצעו בצוותא המוסד וארגון אופוזיציה אירני.

"בקרב גורמי המודיעין השונים מוכר היטב המידע על כך שישראלים עושים שימוש באנשי אופוזיציה אירניים לצורך מבצעי ריגול ופעולות טרור. בין היתר, הם מסייעים בזיוף מסמכים אירניים העוסקים בתכנית הגרעין וכן נותנים יד לחיסול מדעני גרעין ולפיצוץ מתקני צבא רגישים", נכתב בבלוג.

מטרת התקיפה, לפי הבלוג, הייתה לפגוע במערך ייצור הטילים של משמרות המהפכה. בין היתר, מפותחים שם ה"שיהאב 3" והדגם המשופר - "שיהאב 4". נוסף עליהם, מיוצרים במקום גם טילי הקרקע-קרקע "זילזאל".

גם וושינגטון מממנת את הארגון?

לדברי סילברסטיין, זוכה הגורם שציטט לרמת מהימנות גבוה. נוסף על כך, הוא אמר לו כי "אירוע חבלה דומה באופיו לזה של אתמול התרחש אשתקד בבסיס טילים אחר של משמרות המהפכה. אז נהרגו בפיצוץ 20 בני אדם".

הארגון האירני שלטענת סילברסטיין סייע לישראל בפיצוץ בבסיס הוא "מוג'הידין אל-חלק", שלדבריו הוזכר בעבר ברשימת ארגוני הטרור בארצות הברית - והוסר ממנה. הסיבה לכך, לפי הדיווח, היא כי חלק גדול ממימון פעילותם של אנשי "מוג'הידין אל-חלק" מקורו בוושינגטון.

סילברסטיין מפעיל את הבלוג "תיקון עולם" מאז 2003, והוא נחשב לאחד המוכרים והמוערכים ביותר בקרב יהודי ארצות הברית. מטרתו - "לקדם שיח יהודי-ליברלי". תוכנו מתרכז בענייני המזרח התיכון וכן ביחס שמפגינה וושינגטון כלפי הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת