הרמטכ"ל השתתף בתרגיל המדמה חטיפת חייל

בצה"ל ממשיכים להתכונן לכל תרחיש: הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ביצע ביקורת פתע בתרגיל בו נחטף חייל מגזרת הבקעה לעיר שכם שביהודה ושומרון. "חטיפת חייל היא אינה תקלה מבצעית", הבהיר ראש מחלקת הבקרה בצה"ל, "עלינו לבחון את התרגיל בזווית רחבה"

הרמטכ"ל בני גנץ, פיקח מקרוב על התרגיל. א (חדשות 2)

מתכוננים לחטיפה הבאה? ארגוני הטרור ממשיכים לאיים בחטיפת חיילים, בייחוד לאחר העסקה לשחרורו של גלעד שליט. בעקבות כך, תרגלו הבוקר בצה"ל תרגיל המדמה חטיפת חייל ממחסום בקעות שבבקעת הירדן - והעברתו לשכם.

בתרגיל השתתף גם הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, שהגיע לתרגיל במפתיע. מדובר בתרגיל ראשון שבוצע ברמה המטכ"לית בשנים האחרונות, כאשר בצה"ל בחנו את כישורי המפקדים וקבלת ההחלטות שלהם במהלך האירוע, שכלל גם פיגוע דקירה באחד היישובים בגזרה.

ראש מחלקת בקרה בצה"ל, אל"מ שלומי פייער, ציין כי "מדובר בתרגיל ראשון ברמה המטכ"לית זה כמה שנים, והוא מבוצע נוכח התראות שונות ואיום שנמצא על הפרק". הוא ציין כי התרגיל בחן את האופן שבו נעשתה העברת האחריות המבצעית בין גזרה אחת לאחרת - והמשך טיפול באירוע על ידי כוחות שונים ומשולבים. פייער הדגיש כי את התרגיל יש לבחון בזווית רחבה ולא על רקע האירועים האחרונים. "חטיפת חייל היא אינה כישלון מבצעי", אמר. "המערכת לא קרסה כי במהלך האירוע בחנו גם את האופן שבו נעשית העברת האחריות בין חטיבת הבקעה לחטיבת שומרון בה נמצאת העיר שכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת