נמשכות הטענות על הרג הרב מרצבך: "החיילים לא סימנו לדן לעצור"

יומיים לאחר האירוע בו נהרג הרב דן מרצבך ז"ל, סיימו בצה"ל את התחקיר הראשוני של התקרית. מהתחקיר עולה כי החיילים לא ביצעו נוהל מעצר חשוד, ובנוסף אותתו למרצבך לעצור תוך שימוש בפנסים. "הם לא סימנו לרכב לעצור בכלל אלא פשוט עמדו בצד הדרך", אמרה בתגובה בתה של אחת הפצועות. שר התחבורה הורה להקים תאורה בכביש

יומיים לאחר התקרית בה נהרג הרב דן מרצבך ז"ל, מתפרסמים עיקרי התחקיר הראשוני שנעשה בצה"ל. מהתחקיר עולה כי החייל שפתח באש לעבר רכבו של מרצבך, פעל בניגוד לנהלים כשלא החל ב"נוהל מעצר חשוד" לפני שירה לעבר המכונית בה נסע הרב ז"ל. בעקבות האירוע, הורה שר התחבורה ישראל כץ להתקין תאורה בכביש 60 שבו אירע הירי.

עוד עולה מהתחקיר כי את הרכב, שנסע לטענת החיילים ללא אורות ובמהירות גבוהה, ניתן היה לעצור תוך שימוש בפחות תחמושת. באירוע נורו שמונה קליעים לעבר המכונית. החיילים שהיו מעורבים באירוע טענו כי אותתו בפנסיהם למכונית של הרב מרצבך ז"ל לעצור, אך זה חלף על פניהם במהירות גבוהה והגביר את חשדם. עם זאת, גם לטענה זו ישנה גרסה סותרת.

"החיילים לא סימנו לו לעצור ולא נופפו בידיהם", כך סיפרה יסכה בן-עמי, בתה של מזל שנפצעה בתקרית לעיתון "ידיעות אחרונות". "החיילים עמדו בצד הדרך, אמי ראתה אותם אבל זה נראה לה רגיל מכיוון שיש המון חיילים על הכביש הזה".

חקירת המקרה נמשכת, ומתנהלת בשני ערוצים: הראשון בחטיבה המרחבית יהודה האחראית על גזרת חברון, והשני מתנהל במשטרה הצבאית החוקרת. הרב מרצבך שנהרג באירוע הובא למנוחות כבר ביום שישי, והוכר כנפגע פעולות איבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת