3 חודשי מאסר לחיילת שזייפה ימי ג'

חיילת ששירתה בפיקוד העורף ונעדרה מהשירות למשך ימים רבים, עוררה את חשד מפקדיה. בעקבות חקירה שנפתחה, התברר שהיא זייפה טפסים רפואיים מבית החולים "העמק", שם "אושר" לה להיעדר מהיחידה למשך 66 ימים. את 3 החודשים הבאים היא תבלה בכלא הצבאי

שלושה חודשי מאסר לחיילת שזייפה ימי מחלה (חדשות 2)

החולה המדומה: חיילת שזייפה מסמכים רפואיים תישלח ל-90 ימי מחבוש אחרי שנעדרה מהשירות הצבאי ללא הצדקה. בית הדין הצבאי של פיקוד העורף גזר על החיילת, שהשתחררה במרץ האחרון, הרשיע אותה בזיוף טפסים רפואיים מבית החולים "העמק" בעפולה, שאפשרו לה לקבל ימי ג'. בנוסף נגזרו עליה גם שלושה חודשי מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי. ימי המאסר בפועל ירוצו בעבודות צבאיות.

העיתון "ישראל היום" מדווח הבוקר כי נגד החיילת, ששירתה בפיקוד העורף, הוגש כתב אישום בעקבות חשד שהתעורר אצל מפקדיה, וכאשר נחקרה היא הודתה במקרים בהם העבירה טפסים רפואיים ליחידתה - שבהם נמצאה הסיבה להיעדרותה. עם זאת, במהלך ההליכים המשפטיים נגדה הוברר כי חלק מהטפסים היו מזויפים.

על פי כתב האישום, החיילת זייפה לפחות 22 טפסים, בהם אושר לה להיעדר מיחידתה במשך 66 ימים. "היה קושי ראייתי ממשי להוכיח את שיוחס למרשתי, כמו כן, מצבה הרפואי בעת שירותה היה רע ומר", טען בא-כוחה של החיילת, עו"ד שי רודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת