סקר: רוב האמריקנים תומכים בתקיפה ישראלית באירן

הארגון היהודי "הליגה נגד השמצה" ערך מחקר בקרב אזרחי ארצות הברית, שממנו עלה כי 57% מהם יגבו את ישראל אם זו תתקוף את מתקני הגרעין של טהרן כדי לעצור את מרוץ ההתחמשות שלה. 63% הגדירו את המדינה היהודית "בת-ברית קריטית במזרח התיכון"

אחמדינג'אד בכור בבושהר. האמריקנים בעד מת (רויטרס)

המתיחות בין ישראל לבין אירן על רקע הדיווחים על תקיפה אפשרית במתקני הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית נמשכת, אבל עוד לפני שהתקבלה הכרעה בסוגייה - התייצב הציבור האמריקני לימינה של ישראל.

סקר שערכה "הליגה נגד השמצה" בארצות הברית העלה כי רוב האזרחים האמריקנים תומכים במתקפה ישראלית שתעצור את התקדמות תכנית הגרעין של משטר האייתולות.

מהמשאל עלה כי 57% סבורים כי על ישראל לפעול נגד אירן כדי למנוע ממנה התחמשות גרעינית, בעוד שרק 31% הביעו התנגדות לכך. לתרחיש שבו תשתתף גם ארצות הברית במהלך הצבאי נגד אירן תמכו 50% מהאמריקנים, לעומת 44% שהתנגדו לכך.

נוסף על כך, אמרו 73% ממשתתפי הסקר כי על ישראל לסמוך על ארצות הברית שתמשיך להיות בת-ברית חזקה שלה. 61% מהם גם העריכו כי יחסי ארצם עם ישראל מפיקים תועלת לוושינגטון.

אוהדים את ישראל - אך תומכים במו"מ

נוסף על כך, הביעו אזרחי ארצות הברית אהדה לישראל וציינו כי הם רואים בה שותפה חיונית לארצם במזרח התיכון. 63% הגדירו את המדינה היהודית "בת-ברית קריטית בחשיבותה" וציינו כי העליות והמורדות ביחסים בין שתי המדינות, שהחלו מאז כניסתו של ברק אובמה לבית הלבן, לא פגמו בתדמית החיובית של ישראל בקרב הציבור האמריקני.

49% מהאמריקנים הביעו בסקר אהדה לישראל, לעומת 19% בלבד שהעדיפו את הפלסטינים. בסוגיית בקשת הפלסטינים להכרה חד-צדדית כמדינה באו"ם, התנגדו 52% מאזרחי ארצות הברית לכך שנציגי ארצם יצביעו בעד המהלך שמובילה הרשות - במקום משא-ומתן ישיר.

עם זאת, סבור רוב מקרב הציבור האמריקני כי על שני הצדדים לשוב אל שולחן המשא-ומתן. 64% תמכו במגעים ישירים לשלום בין ישראל לבין הפלסטינים, ואף אמרו כי דרושה לשם כך מעורבות מינימלית של וושינגטון. 63% מהם האמינו בכנות הצהרותיה של ישראל על כוונותיה לכונן שלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת