נסראללה: "מתקפה באירן תצית מלחמה אזורית"

מזכ"ל חיזבאללה הצטרף לעמיתיו בטהרן והוסיף חוליה נוספת לשרשרת האיומים שהשמיעו נגד ישראל והמערב, על רקע הדיווחים על תקיפה אפשרית קרובה על מתקני הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית. "לאירן יש מנהיג שאין שני לו בעולם", הוא אמר - והזהיר: "אירן תשיב מכה אחת אפיים"

אחרי האיומים ששיגרו לעבר ישראל והמערב נשיא אירן ומנהיגהּ הרוחני, לבל יתקפו את הרפובליקה האיסלאמית, מצטרף גם מזכ"ל חיזבאללה, שלוחתה של טהרן בלבנון, לאזהרות.

בנאום טלוויזיוני שהועבר בשידור חי ממקום מחבואו בביירות, התייחס נסראללה למתיחות באזור ואיים כי כל ניסיון לתקוף את סוריה או את אירן יגרום להתלקחותה של מלחמה אזורית. "אירן חזקה. אירן איתנה. אירן רבת יכולות. אירן מאוחדת. לאירן יש מנהיג שאין שני לו בעולם", אמר נסראללה בנאום – והמשיך באיומיו: "אירן תשיב מכה אחת אפיים!". דבריו, ששודרו ברשת הטלוויזיה של חיזבאללה – "אל מנאר" – זכו למחיאות כפיים סוערות מצד אנשי הארגון שצפו בנאומו בלבנון.

בהתייחסו לסנקציות שמקדמת וושינגטון נגד טהרן, הסביר נסראללה כי המהלך נובע מכך ש"ארצות הברית רוצה לפצות על התבוסה שהיא נחלה במהפכה במצרים ובנפילתו של משטר מובארק, שהפך להפסד עצום עבורה ועבור ישראל".

נוסף על כך, הוא טען ש"האמריקנים חוששים מנפילת המשטרים שהיו בני בריתם - כמו זה של בן עלי בתוניסיה ושל קדאפי בלוב. לכך מצטרף גם התסכול הרב שלהם מהמפלה שהם נחלו במלחמה בעירק. הם לא יצליחו להחליש את אירן, שאינה כפופה לתנאים שלהם".

אחמדינג'אד: "לא ניסוג מתכנית הגרעין"

נשיא אירן מחמוד אחמדיג'אד מגיב היום לראשונה לדו"ח האו"ם על תכנית הגרעין שלו, ואומר כי מדינתו לא מתכוונת לסגת ולו "מרחק של חוד מחט מתכנית הגרעין שלה".

אחמדינג'אד אמר את הדברים בנאום פומבי בטהרן אל מול עשרות אלפי תומכים נלהבים, ששודר בשידור חי בטלוויזיה האירנית. נשיא אירן מתח ביקורת חריפה על הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, ואמר שהיא "מאבדת את אמינותה ונגררת אחרי עדויות לא תקפות של  הממשל האמריקני".

עוד לפני פרסום הדו"ח, בכירים באירן אמרו שהסוכנות נכנעת ללחצים מצידה של ארצות הברית והאיש שעומד בראשה – הוא "בובה של וושינגטון".  סוכנות הידיעות האירנית "פארס" דיווחה אמש כי אירן דוחה את הדוח מפני שהוא "בלתי מאוזן, לא מקצועי ומונע מטעמים פוליטיים". בטהרן יצאו אתמול בהתקפה חריפה במיוחד נגד ראשי המשטר האמריקני. "עליהם לדעת כי אם היינו רוצים לקטוע את הידיים שהם פורסים על העולם, איננו זקוקים לפצצה גרעינית", אמר אמש הנשיא אחמדיניג'אד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת