ישראלי נהרג מאש כוחות צה"ל בתקרית ירי בדרום הר חברון - בשל טעות בזיהוי

בצה"ל נמשך תחקיר תקרית הירי לעבר הרכב בו נסעו דן מרצבך וקרוביו מעתניאל. צה"ל: החיילים חששו לחייהם, וירו על הרכב. משרד הביטחון: הוא יוכר כנפגע פעולת טרור. קרוביו של מרצבך: "מכה קשה לעתניאל"

תקרית קשה בדרום הר חברון: הרב דן מרצבך, בן 55 מעתניאל ואב לחמישה נהרג כאשר חיילים זיהו בשוגג רכב ישראלי כחשוד - ופתחו לעברו באש. בתקרית נפצעה גם אשה באורח בינוני, ואדם נוסף קל. כל המעורבים בתקרית היו בדרכם לתפילה במערת המכפלה. מפרטי החקירה הראשונית בצה"ל עולה כי הרכב בו נסע מרצבך זוהה בשעה 05:30 בבוקר לערך כרכב חשוד, שנוסע על כביש 60 לכיוון צפון. בין היתר, העובדה שנסע ללא אורות העלתה את חשד כוחות הביטחון.

בעקבות התראה ניתנה הנחיה להקים מחסומי פתע, אך בעוד החיילים מקימים את המחסום - הגיע הרכב לעבר הצומת במהירות ובצורה חשודה. בשלב זה נטען כי נעשתה לרכב פנייה - אך כשלא שעה לקריאות החיילים וכשאלו חשו סכנה לחייהם - הם פתחו באש לעבר הרכב. שמונה כדורים נורו לעבר המכונית, ומרצבך נהרג במקום והרכב נעצר לאחר כ-400 מטרים.

החיילים מיהרו לרכב הפגוע, ומצאו בו את ההרוג ואת הפצועים. הם הזעיקו את כוחות ההצלה שנאלצו לקבוע את המוות במקום, ופינו את הפצועים לבית החולים. יו"ר מועצת יש"ע דני דיין אמר בתגובה לתקרית הירי הקשה: "חזקה על צה"ל שיחקור את האירוע הקשה באומץ, ביושר ובשקיפות ויפיק את הלקחים הנדרשים. גם בימי צער ויגון שכאלה, איננו שוכחים שצה"ל וההתיישבות הם שתי זרועות של אותה משימה - ישיבתו לבטח של עם ישראל בארצו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק