נלחמים בגזרה: צה"ל נפרד מהבורקסים

בצה"ל החליטו להיאבק בבורקס ולהוציאו מהתפריט הצבאי. החיילים קצת מאוכזבים אבל מודים שהמהלך פועל לטובתם. השנה קיימו בצה"ל סדנאות אורח חיים רבות על מנת לשנות את הרגלי התזונה של החיילים. האם הלוחמים ישרדו את הקרב והאימון גם בלי הבורקס?

האויב החדש של צה"ל - הבורקס (חדשות 2)

הצבא צועד על קיבתו? במשך שנים הוא היה על שולחנות חדרי הישיבות, כיכב בחדרי האוכל והפך להיות המזון האהוב ביותר על החיילים, אבל עכשיו זה הזמן להגיד שלום - צה"ל נפרד מהבורקס.

בכירי הצבא הבינו כי הבורקס לא מזין ולא תורם לתזונת החיילים, ולכן החליטו לאחרונה להוציאו מחדרי האוכל הצבאיים. רבים מהחיילים נהגו לחכות בתור בחדרי האוכל לקבלת הבורקס, שערכו הקלורי עומד על כ-300 קלוריות ליחידה, ומכיל בעיקר בצק עם גבינה ומרגרינה.

"האמת שבורקס זה מאוד טעים, אבל אם זה לא היה בחדר האוכל לא הייתי אוכלת את זה, אז זה שמוציאים אותו זה רק לטובתנו כי זה ממש לא בריא", אמרה בתגובה להחלטה חיילת המשרתת באחד הבסיסים בדרום.

כחלק מטרנד הבריאות ששוטף את צה"ל בשנה האחרונה, הוצאו מספר מזונות לא מזינים ולא בריאים מהתפריט. בין היתר הוציאו מהמטבחים את המרגרינה האישית, הג'חנון המשמין וכן הוגבל השימוש בקמח לבן, סוכר לבן, מיונז, שמן ועוד. בצבא נרשמו פקודות סדורות לטבחים לבישול בריא, והם הונחו לכמויות מדודות לכל רכיב שמן.

"בשנה האחרונה קיימנו המון סדנאות הרזיה ואורח חיים בריא בכלל צה"ל, ויש היענות יפה", סיפרה ראש מדור קידום בריאות הצבא, רב-סרן שביט אלול. "החודש הוא חודש הכושר והבריאות ואנו מגבירים את ההרצאות וההסברה בנושא".

רוצים לקבל עדכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק