בפעם ה-6: פוצץ צינור הגז לישראל

טרוריסטים פוצצו הלילה את הצינור המוביל גז ממצרים לישראל, בפעם השישית השנה. בעקבות הפיצוץ הופסקה אספקת הגז לישראל. מדיווחים ראשונים עולה כי הפיצוץ ארע כ-60 ק"מ מערבית לאל עריש שבצפון סיני. תושבים באל עריש סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי להבות ענק נצפות מעירם

שלושה שבועות בלבד לאחר שחודשה הזרמת הגז ממצרים לישראל - שוב פיצוץ בצינור, השישי במספר מאז תחילת השנה. מקורות ביטחוניים במצרים מוסרים כי הזרמת הגז לישראל ולירדן הופסקה.

פיצוץ ארע הלילה בצינור המוביל גז ממצרים לישראל ולירדן. על פי דיווחים ראשונים מהמקום עולה כי הפיצוץ התרחש באזור מזר (Mazar), מערבית לאל עריש שבצפון סיני. מקורות מצריים מוסרים כי בעקבות הפיצוץ הופסקה אספקת הגז לישראלת ולירדן. תושבים באל עריש דיווחו לסוכנות הידיעות רויטרס כי ניתם להבחין מעירם, מרחק 60 ק"מ ממקום הפיצוץ, בלהבות ענק.

"מסימנים ראשונים עולה כי מדובר בחבלה מכוונת", מסר גורם ביטחוני מצרי. הפיצוץ הנוכחי בצינור הוא השישי מאז תחילת השנה ומגיע רק שלושה שבועות לאחר שחודשה אספקת הגז שהופסקה בעקבות הפיצוץ האחרון.

בחודש יולי: שלושה פיצוצים בצינור

ב-30 ביולי פוצצו טרוריסטים את מסוף הגז המשרת את הצינור המוביל גז ממצרים לישראל בצפון סיני. הפיגוע אירע במסוף הגז באל-שולק (al-Shulaq). מדובר בפיגוע השלישי בחודש יולי בלבד והחמישי מתחילת השנה, אז הופל משטרו של חוסני מובארק.

אף ארגון לא נטל על עצמו אחריות לפיגוע עד כה, אולם השלטונות במצרים מפנים אצבע מאשימה כלפי הבדואים המשתייכים לקבוצות איסלאמיות קיצוניות בצפון סיני. רק ביום שלפני הפיצוץ נוהלו חילופי ירי בין כוחות הביטחון המצריים לבין בדואים קיצוניים, במהלכם נהרגו חמישה בני אדם.

הפיגועים החוזרים ונשנים גרמו לשיבושים באספקת הגז ממצרים לישראל, כמו גם באספקה לירדן וסוריה. חברת החשמל הודיעה לאחרונה כי בשל השיבושים באספקת הגז והמעבר לשימוש בחומרים אחרים לייצור חשמל (בעיקר סולר), היא נזקקת לסיוע כספי מיידי מהממשלה בהיקף של 3-3.5 מיליארד שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת