לשכת ראש הממשלה: העולם צריך לעצור את אירן

תגובה רשמית ראשונה לדוח הגרעין האירני החמור שפורסם אמש מגיעה הערב מלשכת ראש הממשלה. "משמעות הדוח היא כי על הקהילייה הבינלאומית לעצור את המרוץ האירני לנשק גרעיני, שמסכן את שלום העולם והאזור", לשון ההודעה

כמעט יממה אחרי פרסום הדוח החמור שקובע כי אירן מנסה לפתח נשק גרעיני, ישראל סוף סוף משחררת תגובה רשמית, גם אם קצרה במיוחד.

"דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מאשש את טענת הקהילייה הבינלאומית וישראל, כי אירן מפתחת נשק גרעיני. משמעות הדוח היא כי על הקהילייה הבינלאומית לעצור את המרוץ האיראני לנשק גרעיני, שמסכן את שלום העולם והאזור", לשון ההודעה.

רוסיה הודיעה: נתנגד לסנקציות חדשות על אירן

מוקדם יותר הערב פורסם כי ממשלת רוסיה הודיעה שלא תתמוך בסנקציות נוספות נגד אירן, למרות פרסום דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית של האו"ם, שקובע כי אירן מפתחת, בניגוד להצהרותיה, פצצה גרעינית. סגן שר החוץ הרוסי גנאדי גאטילוב אומר שסנקציות נוספות נגד אירן יתפרשו כניסיון חיצוני לשנות את השלטון בטהרן.

סגן השר הוסיף כי סנקציות נוספות על אירן אינן מקובלות על רוסיה, וטוען כי יש לשקול את כל האפשרויות הנוספות לפני הטלת סנקציות שכאלה. שר החוץ עצמו סרגיי לברוב, לא הגיב לאחר פרסום הדוח אמש, ואמר כי יש לבדוק אותו היטב וללמוד את כל חלקיו לפני שממשלתו תוציא הודעה רשמית בנושא.

אמש פרסמה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) דוח דרמטי, בו פורסמו עדויות ברורות כי אירן מפתחת בחשאי נשק גרעיני. בין השאר נכתב כי לאירן יש אלפי צנטריפוגות פעילות ואורניום מועשר בכמות המספיקה לייצור פצצת אטום אחת לפחות. אירן עצמה דחתה את הדוח ואמרה כי הוא נכתב ממניעים פוליטיים.

רוצים לקבל עדכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק