"רבין מחכה לך": תג מחיר בבית פעילת "שלום עכשיו"

עליית מדרגה בפעולות "תג מחיר": ביתה של פעילת "שלום עכשיו" בירושלים רוסס הלילה בפעם השנייה בכתובות נאצה וצלבי קרס, בהן בין היתר "רבין מחכה לך" ו-"חגית עפרן ז"ל". לצד הכתובות - ראשי התיבות LF, ייתכן של קבוצת "לה פמיליה" מאוהדי בית"ר ירושלים. שלום עכשיו בתגובה: "להתייחס ברצינות לאיומים"

"תג מחיר" נגד פעילת השמאל - בפעם השנייה: במהלך הלילה רוססו כתובות נאצה על ביתה של פעילה בכירה בתנועת "שלום עכשיו", חגית עפרן. בכתובות נרשם בין היתר "רבין מחכה לך", "נקמת גבעת אסף" ו-"חגית עפרן ז"ל".

עפרן היא נכדתו של פרופ' ישעיהו ליבוביץ' ז"ל ונחשבת לאחת הדמויות השנואות ביותר בקרב המתנחלים ביהודה ושומרון. רק לפני כחודשיים היא חוותה את אותו אירוע בדיוק, עם ריסוס כתובות נאצה על קירות הבניין בו היא מתגוררת, אבל נראה שאנשי "תג מחיר" לא מוותרים. הפעם היא לא הייתה בביתה.

"אני מקווה שהאירועים הללו לא יצאו מכלל שליטה", אמרה עפרן בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "השיח הציבורי בישראל התדרדר בחודשים האחרונים בפרט, יש התבטאויות קיצוניות מאוד כלפי ארגוני שמאל".

חגית התייחסה גם לאיומי המתנחלים. "אני לא מרגישה פחד ממשי לחיים שלי אבל אני יודעת שצריך להתייחס אליהם ברצינות, אני בטוחה שהמשטרה עושה מאמצים למנוע את אירועי תג המחיר".

המשטרה שהוזעקה למקום פתחה בחקירת האירוע. לצד כתובות הנאצה רוססו גם ראשי התיבות LF - ייתכן שמדובר בארגון "לה פמיליה" של אוהדי בית"ר ירושלים בכדורגל. יוזכר כי גם באירוע אחר של "תג מחיר", בבית העלמין ביפו, רוססו לצד כתובות הנאצה גם ראשי התיבות של קבוצת אוהדי כדורגל. אז היה זה GA ("הקופים הירוקים") - סימן ההיכר של אוהדי מכבי חיפה.

"האחריות להסלמה ברחוב - על נתניהו"

"חגית מרגישה תחושת איום קשה שהולכת וגוברת, אבל מצד שני היא חשה שהמלחמה שלנו צודקת וחשובה לא רק בדברים שקורים לפלסטינים אלא גם לחברה הישראלית ולדמוקרטיה", אמר מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר לחדשות 2 באינטרנט, לאחר ששוחח עם עפרן.

"האחריות על ההסלמה ברחוב מוטלת על ראש הממשלה נתניהו, מי שמאפשר לקואליציה להתלהם ולפעול למען נערי הגבעות והמאחזים הבלתי חוקיים שלא יתפלא שהמסר מחלחל לרחוב והופך את המצב למסוכן ואלים", הוסיף מזכ"ל הארגון.

חגית עומדת בראש פרויקט מעקב ההתנחלויות בארגון "שלום עכשיו", תפקיד שבמסגרתו היא מקפידה לתעד כל בנייה ישראלית חדשה בשטחים. זו אולי הסיבה שמעשי "תג מחיר" הגיעו בפעם השנייה לפתח ביתה.

"אנחנו מתכוונים לערוך מספר שינויים באבטחה", הבטיח אופנהיימר, אולם סירב לפרט מהם. "כל מי שנותן גיבוי ותומך בפעילות בלתי חוקית בשטחים מוצא את עצמו עם אותם כנופיות קיצוניות בתוך הארץ, כנופיות שעושות מה שהן רוצות".

בפעם הקודמת: "תג מחיר" בביתה של פעילת שמאל בירושלים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת