"תג מחיר" במשרדי "שלום עכשיו" בירושלים

עובדי תנועת השמאל "שלום עכשיו" גילו ערב כתובות "תג מחיר" במשרדיהם בירושלים. כמו כן, במשרדי התנועה התקבל איום על פצצה המוטמנת במשרדים, שנבדק בשעה זו. המשטרה חוקרת את המקרה. המזכ"ל אופנהיימר: "חוסר ההצלחה של המשטרה יוצר אווירה לא נעימה בכלל"

"תג מחיר" במשרדים, הערב (חדשות 2)

ושוב - חשד ל"תג מחיר" בשטח ישראל. אלמונים ריססו הערב כתובות "תג מחיר" על קירות משרדי תנועת השמאל "שלום עכשיו" בירושלים. לפני גילוי הכתובות, התריע אדם דרך האינטרקום של המשרדים: "בעוד 10 דקות תתבצע כאן פעולת 'תג מחיר' והבניין יתפוצץ".

המשטרה פתחה בחקירת האירוע ובודקת את תכולת המשרדים בבירה.

מזכ"ל התנועה יריב אופנהיימר אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "הזעקנו את כוחות המשטרה ואנחנו מקווים שהם יגלו שאין שום דבר מסוכן. זו לא הפעם הראשונה שזה קורה, לפני יומיים צלצל אדם באינטרקום ושאל האם אלה המשרדים של 'שלום עכשיו'. שכנים ראו אדם עם ציציות וכפפות מנתחים. אנחנו מרגישים מאוד לא בנוח כלפי השכנים בבניין, שלא קשורים אלינו. יש חשש גדול במיוחד לנוכח התאריך אותו אנחנו מציינים בימים אלו, 16 שנים לרצח רבין. חוסר ההצלחה של המשטרה יוצר אווירה לא נעימה בכלל".

בתוך כך, עיכבה הערב משטרת תל אביב 3 צעירים החשודים במעורבות בכתובות "תג מחיר" בבית עלמין מוסלמי ביפו ביום כיפור. ייתכן שחלקם יישארו עצורים במהלך הלילה.

בחודש ספטמבר גילתה פעילה בכירה בתנועה כתובות נאצה רבות על דלת ביתה ועל קירות בניין מגוריה בירושלים. אלמונים, ככל הנראה פעילי ימין, ריססו בגרפיטי שחור: "מגרון לנצח", "דיכוי בוגדים", "תג מחיר מגרון", "שלום עכשיו הסוף קרב" ועוד. בעל מכולת שהגיע ב-5:15 לבניין המגורים, ברחוב צדדי במרכז העיר, היה הראשון לגלות את הכתובות.

בשבוע שעבר עצרה משטרת יהודה ושומרון שני צעירים החשודים במעורבות בהצתת מסגד בכפר בית פאג'ר מצפון לחברון בתחילת חודש אוקטובר, פעולה שהוגדרה אז כ"תג מחיר". השוטרים העבירו את השניים, בן 18 תושב ההתנחלות גבעה ובן 24 מההתנחלות אשתמוע, לחקירה. הפלסטינים דיווחו אז על נזק רב שנגרם לציוד במסגד ולספרי הקוראן במקום. בנוסף, הם דיווחו על כתובות נאצה נגד הנביא מוחמד שרוססו בשפה העברית על קירות המסגד. עדי ראייה מהכפר דיווחו על מכונית עם לוחית ישראלית שנראתה נמלטת מהכפר זמן קצר לאחר האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת