נתפס החשוד בדקירת הנער מרמות

כשלושה שבועות אחרי שדקר את הנער יהודה נעמד בן ה-17 בשכונת רמות בירושלים ופצע אותו קשה, נתפס החשוד בדקירה, תושב הכפר בית איכסא הסמוך. עבד אל-רחמן זאיד, כבן 20, סטודנט באוניברסיטת אבו-דיס, הודה ושחזר את המעשה

נתפס הפלסטיני שדקר לפני כשלושה שבועות את הנער יהודה נעמד בשכונת רמות בירושלים - כך הותר אחר הצהריים לפרסום. החשוד עבד אל-רחמן זאיד, כבן 20, סטודנט באוניברסיטת אבו-דיס תושב הכפר איכסא הסמוך לשכונה, נעצר בסוף השבוע ולדברי המשטרה הוא הודה ואף שחזר הבוקר את המעשה.

בתום חקירה מאומצת של השב"כ ושל מפלג המיעוטים ביחידה המרחבית של משטרת ירושלים, נתפס החשוד, שאמר בחקירתו כי פעל לבד וביצע את המעשה על דעת עצמו - ממניעים לאומניים.

יהודה נעמד בן ה-17 נפצע קשה בעת שהותקף על ידי הפלסטיני בשבת לפני כשבועיים אחר הצהריים, כשישב עם חברו על גדר אבנים בלב שכונת רמות. הוא נדקר בגב ובבטן וכתוצאה מכך נפגע הכבד ואובחנה גם פגיעה באחת מריאותיו.

הערכת גופי המודיעין של המשטרה והשב"כ לפיהן הצעיר נמלט לכפר איכסא, התבססה על נתיב הבריחה שלו, כפי שסיפו עדי ראייה. "הגיע חשוד מכיוון הוואדי, דקר אותו מספר פעמים ונמלט חזרה לוואדי. כוחות הגיעו תוך דקות ספורות והחלו לנהל מרדף, שנמשך עד עכשיו, בסיוע מסוק ומג"ב. מדובר ככל הנראה בבן מיעוטים בגלל הכיוון ממנו הגיע ובגלל חזותו", אמר ניצב משנה חיים בלומנפלד ממשטרת מרחב ציון בתדרוך לעיתונאים זמן קצר לאחר הדקירה.

שעות לאחר פיגוע הדקירה, ניסו כמה עשרות צעירים תושבי העיר לרדת לוואדי רמות ומשם לעלות לכפר הערבי בית איכסא, אליו על פי החשד נמלט הדוקר. כוח משטרה מנע מהם את הדבר והם הוחזרו לשכונה. אחד הנערים שעמדו עם הנער שנפצע ברחוב, כשהתנפל עליהם מאחור הדוקר, סיפר אמש: "הוא אמר לי 'תזמין אמבולנס', חשבתי שהוא צוחק. אבל אז ראיתי שהוא מלא בדם. הוא היה בהכרה מלאה כל הזמן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת