האו"ם יחשוף: אירן ביצעה פיצוץ גרעיני

בתקשורת האמריקנית מדווחים כי ישראל התחמקה מתיאום באשר לתקיפה אפשרית באירן מול גורמים בארה"ב. בינתיים דולפים עוד פרטים מהדוח שעתיד לחשוף לראשונה את השקר האירני, ממנו עולה כי טהרן ביצעה הדמיה מוחשית של פיצוץ גרעיני

אירן - בדרך לגרעין (רויטרס)

ישראל התחמקה מלהתחייב לתיאום עם ארה"ב באשר לתקיפה אפשרית של מתקני הגרעין באירן, כך על פי דיווחים בתקשורת האמריקנית. במקביל גוברת הדאגה בוושינגטון מפעולה צבאית ישראלית.

הדברים האלה מתפרסמים לקראת הגשת הדוח של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ביום רביעיי, שלפיו אירן ביצעה הדמיה מוחשית של פיצוץ גרעיני, הוכחה נוספת לכוונתה לפתח פצצה.

על פי ההדלפות מהדוח, עיקר הפעילות לפיתוח נשק גרעיני באירן מתבצעת בבסיס הצבאי המרוחק כ-30 קילומטרים מטהרן. מהדיווחים בסוכנויות הזרות עולה כי נתגלו צילומי לווין שחשפו את קיומה של מכלית פלדה בבסיס הטילים פרצ'ין מערבית ליבירה. בסבא"א מעריכים שהמכלית, שגודלה כאוטובוס, משמשת את האירנים לניסויים בחומרי נפץ הנחוצים ליצירת פיצוץ גרעיני.

בנוסף, הדוח עתיד להכיל גם הוכחות לכך שמדענים באירן ערכו סימולציות ממוחשבות בהתקנת ראשי נפץ גרעיניים על גבי טילים ארוכי טווח. סבא"א תחשוף גם שיותר מעשר מדינות העבירו לידיה ראיות מודיעינות על כך שאירן מפתחת רכיבים לפצצה ובהם ראש נפץ בליסטי.

גורם מדיניים בישראל מאמינים, כך פורסם ב"ידיעות אחרונות", כי הדוח יהיה נקודת המפנה לרעתה של אירן וכי הוא יביא לסנקציות חריפות יותר מאי פעם על המדינה. שר החוץ האירני עלי אכבר סלאחי האשים את ארה"ב וישראל בזיוף הדוח. "מדובר במסמכים מזויפים", טען.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק