לאחר "משט החופש": מטס של פעילי שלום

מאות פעילי שלום מרחבי העולם הודיעו כי יגיעו במטס לישראל, לאחר שכניסתם נבלמה לפני מספר חודשים. לטענת הפעילים, הם ינחתו בנתב"ג ויתפנו ללא התפרעויות או מהומות לבתי פלסטינים בבית לחם. דובר "גוש שלום": "יש בידי הממשלה לתקן את הטעות שנעשתה בפעם הקודמת"

פעילי "מטס המחאה". ארכיון (חדשות 2)

לאחר שאתמול מנע צה"ל את כניסת שתי ספינות "משט החופש" לעזה, הודיעו היום פעילי שלום אירופאים על הגעתם במטס לישראל - לאחר שכניסתם לארץ נמנעה לפני מספר חודשים.

על פי הודעה שנשלחה על ידי מארגני המטס, צפויים מאות פעילים מכל רחבי העולם להגיע לנתב"ג בחודש אפריל הקרוב. לדבריהם, אין להם כל כוונה להתפרע או לגרום מהומות, אלא לנסוע ישירות לבית לחם שם יתארחו על ידי משפחות פלסטיניות.

לטענת המארגנים, "הרשויות בישראל נוהגות למנוע כניסה לארץ ממי שמודיעים שכוונתם לבקר בשטחים הכבושים, ולכן בדרך כלל נאלצים פעילי שלום מחו"ל לשקר ולהעמיד פנים שהם תיירים שבאו לטייל בישראל - אולם במקרה זה מתכוונים מאות הפעילים לדבר אמת ולהודיע בגלוי בביקורת הדרכונים לאן פניהם, ובכך לאתגר את מדיניות ממשלת ישראל".

הפעילים האירופאים הודיעו כי אוטובוסים מאורגנים יחכו להם עם נחיתתם בישראל ויעבירו אותם לבית לחם, שם יבצעו פעולות חינוכיות עם ילדים. דובר "גוש שלום" אדם קלר, אמר בתגובה: "יש לקוות שממשלת ישראל למדה את הלקח מהמבוכה העצמית לה גרמה במו ידיה מול הקהילה הבינלאומית במטס השלום ביולי האחרון. כעת יש בידי הממשלה מספיק זמן לחשוב בצורה שקולה והגיונית, לתקן את הטעות שנעשתה בפעם הקודמת ולקבל את ההחלטה המתבקשת - לאפשר לפעילים מחו"ל הבאים לבקר את הפלסטינים להגיע למחוז חפצם בשלום".

בחודש יולי האחרון גורשו כ-36 מסתננים שלקחו חלק ב"מטס המחאה" שהגיע לישראל. המסתננים ניסו לעבור את ביקורת הדרכונים בנתב"ג, אך נתפסו וכניסתם לא הותרה, בהתאם להנחיות משרד הפנים. הם הוחזקו במתקני הכליאה "גבעון" ו"אלה" עד לגירושם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק