צפו: פרו-פלסטינים מנסים לפרוץ לקונסוליה הישראלית בבוסטון

המחאה סביב משט המחאה לעזה שנבלם אתמול - מגיעה לארצות הברית. קבוצה של פעילים פרו-פלסטינים ניסו לפרוץ למתחם הקונסוליה הישראלית בבוסטון. לאחר דקות ארוכות הפעילים פונו מהמתחם, תוך שהם קוראים "אנחנו עוד נשוב". צפו בניסיון ההשתלטות

פרובוקציה פרו-פלסטינית בארצות הברית: עשרות צעירים שנשאו דגלי פלסטין, כאפיות וכרזות הקוראות להסיר את המצור מעל רצועת עזה ניסו אמש לפרוץ למתחם הקונסוליה הישראלית בבוסטון במחאה על בלימת המשט האחרון לרצועת עזה. ניסיון הפריצה תועד על ידי הפעילים במצלמות ביתיות - והועלה לרשת האינטרנט.

"משטר האפרטהייד של ישראל חייב להסתלק", קראו הפעילים וכן "שחררו את עזה". הם מתועדים מתיישבים בכניסה למתחם הקונסוליה, אוחזים ידיים - ולמרות קריאות אנשי הביטחון סירבו להתפנות. "ויוה ויוה פלסטינה", שבו וקראו הפעילים. לאחר דקות ארוכות הם פונו מהמתחם - תוך שהם קוראים "אנחנו עוד נשוב".

 
 6 מפעילי המשט שוחררו; 20 פעילים עדיין עצורים

בישראל שחררו היום שישה מפעילי המשט שנעצרו אמש על ידי חיל הים בהשתלטות על המשט לרצועת עזה. אחד מהם הוא מאג'ד כייאל, הצעיר ערבי-ישראלי שהיה על סיפונה של ספינת "תחריר", ששוחרר לביתו בחיפה בתום חקירת המשטרה. בזמן ההפלגה לחופי עזה הצהיר כייאל: "לא הכיבוש ולא האזרחות הישראלית יפרידו ביני לבין השייכות הפלסטינית שלי". כייאל אף התראיין לכתב הטלוויזיה האירנית שהתלווה לסיקור המשט והצהיר כי יעשה הכל על מנת להגיע לעזה.

בינתיים, רשויות ההגירה משלימות את הליך גירושם של 20 הפעילים הנותרים שנעצרו אמש על סיפוני הספינות - והם יעלו על מטוסים בחזרה לבתיהם. מבדיקת מסמכי הפעילים עולה כי מוצאם מקנדה, יוון, אוסטרליה, סקוטלנד ואירלנד. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת