אירן לאו"ם: לגנות את ישראל וארה"ב בגלל האיומים

אחרי שאיימה כי תגיב בנחישות אם תותקף - פונה בכיר אירני בקריאה לאו"ם ודורש לגנות את ישראל וארה"ב על מה שהוא מכנה "איומים בתקיפה". בסוכנות הידיעות האירנית דווח: אם נותקף - נפגע בישראל ובאינטרסים שלה בעולם

חשש באירן מהדיווחים האחרונים על מבצע צבאי אפשרי נגד הרפובליקה האסלאמית: בכיר אירני מכנה היום את איומי ישראל וארצות הברית כ"הפרה בוטה של החוק הבינלאומי" וקרא לקהילה הבינלאומית ולאו"ם לגנות את האיומים.

"אם האו"ם יגנה את האיומים של ארצות הברית וישראל הוא יוכיח לעולם כי הוא באמת שייך לכל המדינות והעמים - ולא נשלט על ידי כמה מדינות", אמר היום שגריר אירן באורוגוואי, הייאתולה סולטאני, כפי שמפורסם בסוכנות הידיעות האירנית.

"נפגע בישראל ובאינטרסים שלה ברחבי העולם"

"ארצות הברית ובנות בריתה, כולל ישראל, מאשימות את אירן כי היא שואפת להשיג נשק גרעיני, אך הן מעולם לא הציגו מסמכים שיוכיחו את הטענות הללו", דווח בסוכנות הידיעות האירנית. "ארצות הברית וישראל מחזיקות בנשק מתקדם להשמדה המונית, לרבות ראשי נפץ גרעיניים".

"אירן שבה ומכחישה את הטענות הללו, ומתעקשת שתכנית הגרעין שלה הם לצרכי שלום בלבד", דווח עוד. "בתגובה לאיומים בשבועות האחרונים, הזהירה אירן כי היא תפגע בישראל ובאינטרסים שלה ברחבי העולם - במקרה שהיא תותקף על ידי ישראל". בנוסף, דווח בסוכנות הידיעות כי אירן הזהירה כי תסגור את מיצרי הורמוז אם תהיה נתונה למתקפה צבאית.

שר החוץ האירני התייחס היום לדיווחים לפיהם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית תפרסם השבוע דוח שיחשוף את כוונותיה של אירן להשיג נשק גרעיני. "הם טוענים כי יפרסמו מסמכים חדשים. אנחנו יודעים את האמת - אז תנו להם לפרסם ונראה מה קורה", אמר עלי אכבר סאלהי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת