אבי דיכטר: לכבוש מחדש את רצועת עזה

בתום סבב אלימות נוסף בין ישראל לחמאס, קורא ראש השב"כ לשעבר לפעולה נרחבת ברצועת עזה שתביא לפירוק תשתיות הטרור. "אל-חייאת" מדווח: מצרים העבירה מסר לפלגים בעזה, לפיו אם לא יושג שקט - היא לא תוכל עוד למנוע מישראל לצאת לפעולה צבאית

חמושי הג'יהאד האסלאמי בעזה (חדשות 2)

גוברים הקולות בישראל המצדדים בפעולה צבאית ברצועת עזה: ראש השב"כ לשעבר, ח"כ אבי דיכטר מקדימה, קורא היום לממשלה לפעול מיד על מנת לכבוש את הרצועה על מנת להפסיק את ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום - באם כל המאמצים הדיפלומטיים להשגת שקט ייכשלו.

"ישראל תצטרך לכבוש את עזה מחדש כדי לפרק את תשתיות הטרור אם לא יימצא פיתרון מדיני אחר בסיוע מדינות שכנות", אמר דיכטר באירוע "שבתרבות" בבאר שבע.

השבוע רמז המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום על פעולה ישראלית אפשרית ברצועת עזה. "אנחנו צריכים לחשוב גם על פעולה התקפית", אמר במהלך סיור בדימונה.

"מיגון זה חשוב וצריך לעשות הכל כדי להמשיך את פעולות המיגון, אבל אנחנו צריכים לשים סוף לתופעה הזו", הוסיף שלום. "אני חושב שזה אפשרי. ההכרעה היא של חמאס, אין הבדל בין חמאס לבין הג'יהאד האיסלמי. אם הג'יהאד יורה, החמאס צריך לשלם".

מצרים לפלגים: שמרו על שקט, אחרת יהיה מבצע ישראלי

בתוך כך מדווח הבוקר היומון הלונדוני "אל-חייאת" כי מצרים הזהירה בימים האחרונים את הפלגים הפלסטיניים החמושים ברצועת עזה כי לא תוכל להמשיך עוד זמן רב למנוע מישראל לצאת לפעולה נרחבת ברצועה - אם יימשך ירי הרקטות לעבר הדרום.

נערכים לשיגור רקטה לישראל (AP)

"מצרים משקיעה מאמצים על מנת לגרום לכך שישראל תמשיך לנהוג באיפוק", אמר גורם מצרי בכיר לעיתון. "קיימים לחצים עזים של גורמים קיצוניים בממשלה לדחוף את הצבא לכיוון מכה כואבת על עזה. לא נוכל להמשיך בלחץ על ישראל בדרישה למנוע תקיפה על זה, במיוחד אם פלגי ההתנגדות הפלסטיניים לא יהיו מחויבים לשמירה על הרגיעה".

לדברי הגורם המצרי, תנועת חמאס מחוייבת לרגיעה, ובישראל מודעים לכך. עם זאת, הדגיש הגורם, "ישראל רואה בחמאס כגוף השולט בעזה, ועל כן הוא נושא באחריות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת