פעילי המשט לעזה: "מזל"טים חגים מעלינו, ספינות קרב מתקרבות"

חיל הים נערך הבוקר לבלימת שתי ספינות המשט שיצאו מטורקיה לרצועת עזה. הפעילים על הספינות מדווחים כי הם במרחק 200 מייל מהמים הטריטוריאלים של עזה, וכי "מזל"טים חגים מעלינו ומשבשים את רשתות הקשר שלנו. ספינות קרב מתקרבות אלינו, המתקפה קרובה". צה"ל: נפעל ככל שיידרש למנוע כניסת כלי שיט לתחומי הסגר על עזה

עשרות הפעילים הפרו-פלסטיניים שהפליגו מטורקיה במסגרת משט "גלי החופש" - נמצאים לא רחוק מחופי עזה, וטוענים: "המתקפה עלינו קרובה".

"אנחנו במרחק של 200 מייל מהמים הטריטוריאליים של עזה", דיווח דובר המשט אמש לקראת חצות. "מזל"טים חגים מעלינו ומנסים לשבש את רשתות הקשר שלנו. ראינו באזור גם 6 ספינות קרב ישראליות שמתקרבות אלינו".

במקביל, ממשל אובמה הזהיר את אזרחי ארה"ב הלוקחים חלק במשט לעזה לבל ינסו לפרוץ את הסגר הימי שהטילה ישראל על הרצועה. לדבריהם, פעולה שכזו משמעה הפרת החוק האמריקני והישראל.

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ויקטוריה נולנד הדגישה אתמול את האזהרה שיצאה מהמחלקה, לפיה על האזרחים האמריקנים להימנע מהשתתפות בפעולה מסוג זה. "אזרחים אמריקנים שיעבירו או ינסו להעביר סיוע כלשהו לחמאס יהיו חשופים לדין פלילי בישראל", אמרה נולנד והוסיפה כי ארה"ב הבטיחה כי טורקיה לא תשלח את ספינות חיל הים שלה כדי ללוות את המשט.

אנשי המשט: "פנינו אך ורק לעזה"

בעקבות הודעת דובר צה"ל כי ספינות שלא ייענו לאזהרות חיל הים ייעצרו ויגררו לחופי ישראל, אמר שלשום דובר המשט ראמי עבדה כי אין בכוונת הפעילים לסטות מדרכם. "פנינו מועדות אך ורק לעזה", אמר. "איננו מכירים בשליטה הישראלית על חופי עזה. מבצע 'גלי החופש' הוא רק גל ראשון שבעקבותיו יבואו 'גלים' נוספים של ספינות שמטרתן לשבור את המצור".

בסרטון וידאו שצולם דקות לפני הפלגת הספינות מטורקיה, סיפר הטכנאי של הספינה האירית: "אנחנו צופים שהישראלים ימנעו מאיתנו מול חופי עזה, אבל אנחנו חייבים לנסות להגיע לרצועה. איננו מפחדים, אנחנו 20 בני אדם על הסיפון - וכולנו מקווים להגיע לעזה".

דגלי קומורו וארה"ב על סיפון הספינות

אחת הספינות נושאת את דגל איי קומורו, בעוד שהספינה השנייה נושאת את דגל ארה"ב. על סיפונן, לדברי הפעילים, תרופות בשווי 30 אלף דולרים. "הפלגנו מנמל 'פתיח' בטורקיה בגלל היחסים המתוחים בין טורקיה לישראל", אמר אחד הפעילים, דיוויד היפ. "טורקיה מתרחקת דיפלומטית מישראל, ואנחנו יודעים שהעם הטורקי תומך במה שאנחנו עושים".

אחת הספינות שעושה כעת דרכה לעזה כבר נבלמה במהלך חודש יולי, כשניסתה להפליג מחופי יוון לכיוון עזה. על סיפון הספינה היו 30 פעילים פרו-פלסטיניים, וכוחות קומנדו יווניים שהשתלטו על הספינה מנעו את הפלגתה לישראל.

צפו: דיווח אירני מהמשט לעזה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק