עלייה דרמטית בביקוש לערכות מגן

הפרסומים על ההכנות לתקיפה באירן, ההסלמה בדרום והתרגיל בגוש דן עושים כנראה את שלהם. בימים האחרונים מדווחים בפיקוד העורף על עלייה דרמטית של כ-300% בהזמנות של הציבור לערכות מגן חדישות. "אנחנו שמחים על הגברת המודעות", אמרו בפיקוד העורף, שמיהרו להרגיע ואמרו כי לתרגיל שנערך במרכז אין קשר לפרסומים האחרונים

תרגיל העורף בגוש דן, היום (רויטרס)

הציבור מפחד ממלחמה עם אירן? זאת דרך אחת להסביר את הנתונים שנאספו על ידי פיקוד העורף בימים האחרונים, מהם עולה כי ישנה עלייה של כ-300% בבקשות הצטיידות בערכות מגן בהשוואה לחודשים האחרונים. הנתונים נאספו ממרכזי השירות של דואר ישראל, ששולח את ערכות המגן עד לביתם של המזמינים.

על פי ההערכות, מקורה של העלייה הדרסטית נמצאת בדיווחים האחרונים על מתיחות הולכת וגוברת בין ישראל לאירן, והאפשרות כי ישראל או מדינה מערבית אחרת תתקוף את מתקני הגרעין באירן. בנוסף, גם התרגיל המדמה נפילת טיל באזור צפוף אוכלוסין שנערך הבוקר בתל אביב, כנראה הגביר את החשש אצל חלק נרחב מהציבור.

לכך ניתן בהחלט להוסיף את ההסלמה בדרום, המשך ירי הרקטות על אשדוד, אשקלון ובאר שבע והגדלת טווח הרקטות שבידי ארגוני הטרור בעזה, כגורם נוסף המניע את אזרחי ישראל להצטייד בערכות מגן.

גורמים בפיקוד העורף שמחו על המודעות ההולכת וגוברת בציבור, ואמרו כי חשוב שמגמת החלפת ערכות המגן תמשיך בקצב הזה. עם זאת, הרגיעו אותם גורמים ואמרו כי התרגיל שהתקיים היום בת"א מתקיים מדי שבוע בערים שונות ברחבי הארץ, ואין לקשור אותו למתיחות ולפרסומים האחרונים בתקשורת בנושא אירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק