אירן: "תקיפה - מסמר אחרון בארון המתים של ישראל"

בעקבות הדיון הציבורי בישראל סביב תקיפה אפשרית באירן, מפרסם אתר הטלוויזיה האירנית הרשמית מאמר מערכת חריף התוקף את ישראל. "תקיפה לא רק תפגע באיזון האזורי, כי אם תסב אבידות בלתי נתפסות בקרב הציונים", נכתב. "ניתן מכת מוות למי שיפר את ריבונותנו"

"תקיפה צבאית ישראלית באירן תהיה המסמר האחרון בארון הקבורה של הציונים" - כך מגיבה הטלוויזיה האירנית הרשמית לדיווחים מישראל, לפיהם ממשלת נתניהו נערכת לאשר פעולה צבאית נגד מתקני הגרעין של טהרן.

האיומים המפורשים נגד ישראל מופיעים במאמר המערכת באתר האינטרנט של הטלוויזיה האירנית, ולמעשה מדובר בהתייחסות אירנית נוספת לדיון הציבורי בישראל שעלה לכותרות בימים האחרונים, אחרי התבטאותו של רמטכ"ל צבא אירן שאמר כי "פעולה צבאית תגרור תגובה קשה".

"קיימות ספקולציות לפיהן ישראל לתקוף את מתקני הגרעין האירניים - איום עליו המשטר הציוני חזר כמה פעמים", נכתב במאמר. "אם הרעיון הזה יתורגם למעשה, הוא יוביל להשלכות אפוקליפטיות על היישות הציונית. זו תהיה התאבדות".

"יש עדיין כאלה בקבינט הישראלי שמתנגדים למהלך הזה", נכתב בהמשך, ולאחר מכן "פורטו" שמות המתנגדים: "שר הפנים אלי ישי, השר לענייני מודיעין דן מרידור, השר משה יעלון, שר האוצר יובל שטייניץ, הרמטכ"ל בני גנץ, ראש המוסד תמיר פרדו, ראש אמ"ן אביב כוכבי וראש השב"כ יורם כהן".

"עם זאת", נכתב עוד, "השר ליברמן והשר ברק תומכים במהלך. גם האמריקנים. אך אחת הסיבות שבגללן קיימת התנגדות בישראל למהלך - היא המודעות ליכולות הצבאיות של אירן".

"ניתן מכת מוות למי שיפר את ריבונותנו"

"מבחינה צבאית, נחשבת אירן למובילה באזור ולאחת המובילות בעולם בתעשיית הטילים", ממשיך מאמר המערכת. "בין היתר פותחו טילים קצרי טווח, לטווח בינוני ולטווח ארוך - ובהם 'פאתח', 'זלזאל', 'רעד', ו'טאופאן'. אירן הצליחה לפתח 50 סוגים של טילים".

במאמר צוטטו קצינים אירנים בכירים שאומרים כי "אירן מסוגלת לפגוע במשטר הציוני עם הטילים שכרגע באמתחתה. מיותר לציין את טיל ה'סג'יל' וה'שיהאב', שהטווח שלהם מסוגל להגיע ל-2,000 ק"מ". עוד נטען כי "אירן כבר מסוגלת לתת מכת מוות לכל גורם תוקפן שיעז להפר את ריבונותה", אולם הודגש כי "יכולותיה הצבאיות של אירן נועדו לשם הגנה על ביטחון המדינה".

"פחות חשובים שורשיו של רעיון התקיפה באירן וכיצד הם התפתחו במוחותיהם של הישראלים", כותב המאמר מעיר בסיומו - ומאיים: "פחות חשוב גם מי היה יוזם הרעיון האווילי הזה. החשוב הוא שתקיפה ישראלית לא רק תפגע באיזון האזורי במזרח התיכון, כי אם גם תסב אבידות בלתי נתפסות בקרב היישות הציונית".

ראש המוסד לשעבר מאיר דגן התייחס הערב לדיון הציבורי המתנהל בימים האחרונים בישראל על אפשרות תקיפה באירן, וגם לטענות לפיהן הוא היה בין הגורמים שהדליף את הנושא לתקשורת. "אם שר האוצר אומר שאני עבריין ביטחון שדה, שיעמיד אותי לדין", אמר דגן.

"אשמח לעמוד לדין ואיזכר בדברים שאמר בנושא האירני שכל האופציות פתוחות ולאור זאת הנושא הופיע במכוני מחקר ואוניברסיטאות. כולם עסקו באמירה הזאת. צריך לומר שהתמונה הרבה יותר מורכבת ולא פשטנית. צריך לשקול מה קורה ביום שאחרי. זה לא קל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק